Нові родинні зв’язки між парламентарями і столичними забудовниками

Нардеп з фракції ОПЗЖ Наталія Приходько нічим виборцю так і не запам'яталася за всю свою півторарічну каденцію. Ні запальних промов не проголошено з трибуни парламенту, а ні законопроекту, який би сколихнув законодавче поле не написано.

Наталія Приходько так і не зуміла залишити досі свій слід в історії, однак наслідити у неї вийшло на поданні до Конституційного суду щодо невідповідності Основному закону ряду положень антикорупційного законодавства.

Наталія Приходько

Нікому невідома дівчинка – уроженка Львова по закінченню школи несподівано переїжджає до смт Борова Фастівського району на Київщині. І звідти подається на навчання до Національної академії державної податкової служби у місті Ірпінь. А після закінчення навчання у 2004 році відразу влаштовується юристконсультантом до туристичної фірми “Яна”. 

Переїхала Приходько зі Львова до селища Борова саме в той час, коли юний Вадим Столар починав свою підприємницьку діяльність у сусідньому селі (Борова і Мотовилівка одна агломерація). Відповідно до офіційної біографії, шіснадцятирічний Столар у 1998-1999 роках, відкрив у Мотовилівці ферму з вирощування печериць та зайнявся іншим агробізнесом.

Компетентні джерела стверджують, що увесь агробізнес юного Столара складався з городів його родичів у Мотовиловці. А справжньою причиною цієї аграрної екзотики жителя столиці стало бажання батьків сховати свого сина подалі від бандитської війни братів Савлохових з кримінальним авторитетом “Кіселем”. До того ж Савлохові потрапили під жорсткий тиск правоохоронних органів і у 1999 році очільник Борис Савлохов був арештований.

Не лише правоохоронні органи, але і ЗМІ неодноразово вказували на причетність мами Вадима Столара Яни Столар до угруповання Савлохових. Тому цілком зрозумілою є спроба сховати сина в глухому селі від всяких негараздів.

Та сама Наталія Приходько до Савлохових причетності ніякої не мала. Як і немає ніякого романтичного сліду в її стосунках з Вадимом Столаром.  Адже Наталя Приходько є племінницею Яни Столар, яка в дівоцтві мала прізвище Кірсенко.

Родинні зв’язки між Столарами і Кірсенками давно намагаються приховати, однак, сама Наталія Приходько, в пориві чергового “побєдобєсія” влаштованого ОПЗЖ до річниці перемоги у Другій світовій війні, виклала родинне фото на свою сторінку Фейсбук з прадідом, який воював. “На світлині – 1985 рік, 9 травня, зустріч товаришів по службі. Вони щасливі, з родинами. Дівчинка в центрі на руках у бабусі – я, а мій прадід Кірсенко Федір Євтухович поряд. Воював, нагороджений Орденом Слави II та III ступеня”, – написала Приходько.

Коли загроза сину після арешту Савлохова зникла, він відразу ж повернувся у столицю на посаду юрисконсульта до туристичної фірми матері “Яна”. І жодні аграрні здобутки та печериці юнака вже не цікавили. З 2001 по 2007 рік Вадим Столар — генеральний директор ТОВ «Відродження».

Всі ці кар’єрні сходинки пройшла і Наталія Приходько. Працювала в “Яні” і очолювала ТОВ “Відродження” до його ліквідації. Саме ця ТОВка була причетна до скандалу навколо “Еліта-Центр”, однак, ні Вадима, ні Наталію Приходько до кримінальної відповідальності так і не притягнули. Але відтоді у ЗМІ закріпилося чітке кліше за Приходько, як “сірої тіні” Вадима Столара. Де б не отримав місце чи посаду Вадим Столар, Приходько завжди опинялася в тій же структурі. 

Попри тяжку працю у структурах пов’язаних з Столаром, у своїх деклараціях Наталія показує суцільну злиденність. Наприклад, увесь 2018 рік вона, чоловік та двоє дітей зуміли вижити на 92 500 гривень, зароблених чоловіком підприємництвом. Це аж 64 гривні в день на одну особу! Що менше ніж встановленою Світовим банком “межею бідності” у 2 долара на особу в день.

Який же невдячний Вадим Столар, що змусив родину сестри голодувати, і це після усіх років, які вона витратила, працюючи на нього!

Вадим Столар

Так було аж до обрання Вадима Столара і Наталії Приходько народними депутатами від ОПЗЖ у 2019 році. ЗМІ одностайно запевняють, що Приходько була обрана саме за квотою одіозного забудовника. 

Але і в парламенті Вадим почав нещадно експлуатувати Наталію Приходько. Зокрема, вона змушена була податися до тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування фактів корупції в органах ДАБІ. Здавалося, ну який інтерес у голови парламентського підкомітету з питань організації роботи Верховної Ради України до розслідування будівельної корупції?  Та Приходько ніхто права вибирати не давав.

З часу створення 15 вересня 2020 року  ТСК Верховної Ради по ДАБІ, жодних результатів її роботи не з’явилося. Відсутні стенограми засідань, відеозаписи присутні не всі і не відомо чи в повній версії. Що говорити про функціонування ДАБІ, якщо самі члени ТСК (яка була створена з метою пошуку корупційних ризиків) – заангажовані

Багато експертів вже неодноразово заявляли, що деякі члени ТСК використовують свій статус далеко не для розслідування корупції в ДАБІ, а як фактор в боротьбі за контроль над структурою та знищення конкурентів на ринку. Саме для такої діяльності і направив Вадим Столар “незалежну” Наталію приходько у ТСК.

Відомий український забудовник, власник будівельної компанії “Інтеграл-буд” Володимир Зубик вже відверто звинувачує Наталію Приходько і Вадима Столара у зловживанні владою. Він запевняє, що “деякі” члени ТСК роблять запити та звернення до Генпрокуратури, ДБР, КМДА з метою створити перепони конкурентам на будівельному ринку. 

Нещодавно стало відомо, що Вищий антикорупційний суд змусив НАБУ внести заяву громадської організації “Асоціація інвесторів нового житладо єдиного реєстру досудових розслідувань щодо можливого корупційного злочину глави парламентської ТСК з питань розслідування фактів корупції в органах ДАБІ Андрія Пузійчука і члена ТСК Наталії Приходько”.

Голова “Асоціації” Світлана Мякота заявляє, – “що Столар сформував в парламенті групу лояльних депутатів, які обслуговують його інтереси на будівельному ринку. Частина цих депутатів увійшла в ТСК. Зокрема, Наталія Приходько, колишній юрист-консультант Столара, якої, за інформацією ЗМІ, купив місце в списку ОПЗЖ”.  Окрім Приходько, до спільників Столара вона відносить також і голову ТСК Андрія Пузійчука та члена комісії Максима Павлюка.

Як стверджує активістка, ці особи “виконують для Столара три ключові функції: перше – “кошмарять” конкурентів Столара на будівельному ринку, в тому числі доброчесних забудовників, від яких Столар за нашою інформацією вимагає “абонплату” або частку в проектах. Друге – через депутатський тиск сприяють в отриманні дозвільних документів. Третє – грають роль парламентського “даху”, який захищає недобросовісних забудовників від правоохоронних органів, протестів місцевих жителів і активістів”.

Питання навіть не в тому, чи захоче НАБУ щось розслідувати з діяльності цієї ТСК, а в тому, чи буде хоч один правоохоронний орган розслідувати факт повної залежності народного депутата України від сторонніх осіб?

Ігор Кісільов

Під гнітом одіозного столичного забудовника Вадима Столара у парламентській фракції ОПЗЖ  животіє ще один родич, брат Наталії Приходько – Кісільов Ігор Петрович. Поки не вдалося з’ясувати в яких родинних зв’язках Кісільов перебуває з самим Столаром, але характерні ознаки простежуються. Зокрема, як і Наталія Приходько, Ігор Кісільов неймовірно “вбогий” і жив не один рік виключно на зароблені жінкою гроші. Сам він не заробляв нічого, що підтверджується його електронними деклараціями

Мабуть, багато людей знали про жахливий фінансовий стан Наталії Приходько, постійні злидні та недоїдання, тому немає нічого дивного, що під час святкування свого дня народження, вже перебуваючи у статусі народного депутата України, вона отримувала привітання з побажанням “фінансового задоволення від роботи”. І правда, яке ж ще задоволення може бути у народного депутата України?

Блог, автор Остап Кривда