Німецького генерала Кай-Ахіма Шенбаха звільнили за повагу до Путіна: чи зможе ФРГ відновити довіру світу

Німецького генерала Кая Ахіма-Шенбаха звільнили менше ніж за добу після заяви про те, що Крим ніколи не повернеться Україні, а Путін заслуговує На повагу.

Такі заяви він зробив на конференції індійського інституту оборонних досліджень імені Манохара Паррікара 22 січня — передає Кий-інфо.

«Щодо того, що сталося в Україні. Кримський півострів втрачений, і він ніколи не повернеться. Це факт», – сказав Шенбах, відповідаючи на питання про позицію Німеччини щодо розширення НАТО на схід.

За його словами, в Берліні вважають, що суверенна держава може приєднатися до НАТО, лише якщо вона відповідає всім вимогам. Що ж до України, то її вступ в Альянс наразі неможливий – через окупацію.

«Україна, звичайно ж, не може виконати вимоги, бо вона окупована. Принаймні окупований Донбас російською армією або тими, кого вони називають ополченцями», — сказав колишній віцеадмірал Шенбах.

Щодо Путіна генерал висловився, що той хоче і заслуговає поваги. А Росія — давня і важлива країна.

«Та насправді він просто хоче поваги. Але боже, для нас проявити трохи поваги — це нічого не коштує. Тож якби я вирішував, то краще дати йому ту  повагу, якої він вимагає, а може і заслуговує. Росія — давня і важлива держава. Навіть нам, Індії, Німеччині, Росія потрібна», — сказав він.

А от Грузія критеріям для вступу в НАТО нібито й відповідає… але її членство в Альянсі, як вважає Шенбах, «було б нерозумним».

«Це не те саме, що з балтійськими державами, тому що вони були суверенними країнами до того, як Росія відступила від них», — пояснив свою думку командувач ВМС Німеччини.

Реакція Міністра МЗС України Кулеби

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Німеччину не заохочувати своїми заявами та діями новий напад президента Росії Володимира Путіна на Україну. Про це він написав у Twitter.

«Зараз як ніколи важлива єдність Заходу по відношенню до Росії. Для її досягнення і стримування РФ ми всі разом докладаємо величезних зусиль. Німецькі партнери повинні припинити такими словами і діями підривати єдність і заохочувати Володимира Путіна до нового нападу на Україну», — написав голова МЗС.

Тим часом, німецький генерал, який робив скандальні заяви, подав у відставку. Посол у ФРН Андрій Мельник назвав своєчасною відставку командувача ВМС цієї країни Кая-Ахіма Шенбаха і наголосив, що Берлін має змінити своє ставлення до України.

«Хоча Україна вітає своєчасну відставку очільника ВМС Німеччини Кая-Ахіма Шенбаха, цього кроку недостатньо для відновлення повної довіри до німецької політики. Уряд Німеччини має змінити свій курс щодо Києва», — заявив він.

У коментарі німецькій газеті Welt посол заявив, що скандал навколо неприйнятних висловлювань віцеадмірала Шенбаха залишив «купу осколків» та «поставив під сумнів міжнародну довіру й надійність Німеччини — і не лише з української точки зору». У звязку з цим дипломат закликав уряд ФРН кардинально змінити свою позицію у російсько-українському конфлікті.