Німецькі архітектори передали права на проєкт будівлі Музею Майдану

Сьогодні відбулося підписання знакового договору між Національним музеєм Революції Гідності та німецьким архітектурним бюро, спорудження Музею Майдану розблоковано.

Сьогодні, о 13:30, у прямій трансляції Київ–Берлін в будівлі ІА УКРІНФОРМ відбулося підписання знакового договору між Національним музеєм Революції Гідності та німецьким архітектурним бюро “Kleihues + Kleihues” про передачу майнового права на проект будівлі Музею.

Знаковий договір підписали у прямій трансляції за участі Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, першого заступника голови Українського інституту національної пам’яті Максима Ярмистого, генерального директора Національного музею Революції Гідності Ігоря Пошивайла та архітекторів проєкту Яна Кляйгуса та Йоганнеса Кресснера.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Нагадуємо, проєкт “Штурм висоти” для Музею отримано за результатом Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу, проведеного за дорученням Кабінету міністрів у 2018 році.

Переможці – архітектурне бюро “Кляйгус + Кляйгус” (Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH, Berlin / Germany). Автори – Ян Кляйгус і Йоганнес Кресснер.

Два роки розвиток проєкту був заблокований через недосконалість законодавства з публічних закупівель і нерозвиненість в Україні практики архітектурних конкурсів. Однак Музей зумів переконати закордонних авторів безоплатно передати проєкт, чим розблокував його подальше втілення. 

За задумом архітекторів, будівля Музею на вершині пагорба символізуватиме вирішальний момент штурму цієї висоти 20 лютого та розвиватиме цей лейтмотив у концепції споруди, сходження на вершину якої буде можливе зовнішнім пандусом довкола стін – як продовження меморіального шляху алеї. 

У будівлі Музею передбачені такі основні складові: місце національних комеморативних заходів, постійна експозиція, простір для тимчасових виставок, дитячий музей, фондосховище та кіноконцертна зала-лекторій, дослідницький центр, медіатека, Дім свободи. 

Події Майдану мають історичну вагу, вони започаткували нову епоху в нашому державотворенні. Будівництво музею – це створення національної пам’яті“, – заявив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

На думку учасників презентації, будівля Музею стане для українців новим “Простором свободи”, який сьогодні конче необхідний всім жителям нашої держави.