Німеччина знизить залежність від РФ за допомогою рекордних поставок газу з Норвегії

Норвезька компанія Equinor підписала свій найбільший довгостроковий газовий контракт за майже 40 років у межах угоди на суму 50 млрд євро з німецькою державною енергетичною групою SEFE.

Про це заявив виконавчий директор державної компанії Equinor Андерс Опедал, повідомляє Кий-Інформ з посиланням на Financial Times.

Видання зазначає, що країни ЄС прагнуть стабільних поставок, щоб компенсувати втрату трубопровідного газу з Росії.Опедал повідомив, що угода забезпечить Німеччину 129 мільярдами кубічних метрів газу до 2039 року, чого достатньо для покриття третини промислового попиту країни.

“Раптове виснаження дешевого російського газу торік змусило країни ЄС кинутися на пошуки поставок газу та укладення контрактів з іншими дружніми країнами. Європейська комісія підписала меморандуми про взаєморозуміння з кількома країнами-виробниками газу, такими як Катар і США, щоб гарантувати стабільні потоки”, – пише FT.

Газ постачатимуть трубами з Норвегії в хаби у Великій Британії, Нідерландах і Німеччині. Норвегія замінила Росію як найбільшого постачальника газу в ЄС, забезпечуючи половину трубопровідного газу блоку.