Компанія RBSL планує викупити та відремонтувати Challenger 1 для передачі їх Україні

Минулої п’ятниці німецька газета "Handelsblatt" опублікувала інформацію про певний запас танків на близькому сході, які оборонна промисловість союзників може запропонувати Україні після ремонту. У Йорданії знаходиться близько 400 бойових танків Challenger 1, які Йорданська оборонна компанія King Abdullah II Design and Development Bureau модернізувала і вони отримали назву Al-Hussein.

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Army Recognition.

Йорданські танки Challenger більше не перебувають на озброєнні, їх замінили на колісні  винищувачі танків B1 Centauro 8×8 італійського виробництва та німецькими гусеничними броньованими машинами піхоти Marder 1A3.

Компанія RBSL – це спільне підприємство німецької компанії Rheinmetall і британської компанії BAE Systems, що базується у Великобританії. Зараз виконує модернізацію британських Challenger 2 до стандарту Challenger 3 в рамках контракту на 800 мільйонів фунтів стерлінгів. Відповідно, RBSL має всі можливості для проведення робіт з відновлення та модернізації Challenger 1 для ЗСУ, якщо зможуть домовитись з постачальником з Йорданії.

Що відомо про Challenger 1

Танк надійшов на озброєння британців у 1982 році, і все ще був ефективним проти радянських танків завдяки своїй 120-мм гарматі.

“Challenger 1” озброєний 120-мм нарізною гарматою L11A5, боєкомплект – 64 снаряди, зокрема, бронебійний підкаліберний APDS-T, бронебійний підкаліберний стабілізований APFSDS-T та уламково-фугасний HESH. Цю модифікацію танка оснащений системою захисту Chobham, технології якої досі тримаються в секреті, і котрі забезпечують високий рівень живучості для машини.

Екіпаж Challenger 1 складається з чотирьох осіб, включаючи водія, командира, навідника та заряджаючого.

Танк Challenger 1 оснащений дизелем Perkins Engines Company Condor V-12 1200 потужністю 1200 к.с. при 2300 об/хв. Він може рухатися з максимальною швидкістю по шосе 56 км/год із максимальним запасом ходу 450 км.

Під час першої війни в Перській затоці в 1990–1991 роках «Челленджер» у порівнянні з американським танком, який використовувався в Перській затоці, пропонував більшу мобільність і вогневу міць. Загалом «Challenger 1» знищив близько 300 іракських танків радянського виробництва, при цьому іракським військам не вдалося вивести з бою жодного танка. Цікавим фактом є те, що беручи участь в  операції «Буря в пустелі» танк «Challenger 1» вразив ціль противника на відстані 5100 метрів.