Німеччина готує план стрімкого припинення поставок російського газу

Німецькі чиновники готуються до будь-якої раптової зупинки поставок російського газу за допомогою екстренного пакету, який може включати в себе контроль над критично важливими компаніями.

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Reuters.

У Міністерстві економіки свідчать про готовність відмови щодо поставок газу, який живить найбільшу економіку Європи та є критичним для виробництва сталі, пластмас та автомобілів.

Минулого року російський газ становив 55% імпорту Німеччини.

Німеччина заявила, що хоче відмовитися від російських поставок, але очікує, що до середини 2024 року буде значною мірою залежати від Москви.

Чиновники заявили, що Німеччина хотіла запобігти ескалації, наприклад, підтримавши європейське газове ембарго, оскільки вже підтримала санкції проти Москви щодо вугілля та нафти.

Уряд підтримує надання додаткових позик і гарантій для підтримки енергетичних компаній, допомагаючи їм впоратися зі стрімкими цінами, і може “взяти під своє крило” компанії, такі як нафтопереробні заводи, заявили три чиновники.

Віце-канцлер Роберт Хабек заявив про те, що країна в останні тижні доклала «інтенсивних зусиль» для скорочення використання російської енергії.

Минулого місяця Берлін схвалив законодавчу зміну, яка дозволить йому взяти під контроль енергетичні компанії як останній засіб.