Нідерландська газовидобувна компанія забруднює повітря на Закарпатті, – Держекоінспекція

ТОВ «СІ-ЕН-ДЖІ» не дуже піклувалось про якість повітря, повідомляє офіційна сторінка Державної екологічної інспекції України.

Порушення вимог природоохоронного законодавства виявлено Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області під час проведення планової перевірки ТОВ «СІ-ЕН-ДЖІ».

Річ у тім, що 2016 року товариство отримало спеціальний дозвіл Держслужби геології та надр України на користування надрами – із метою видобування природного газу (супутні корисні компоненти: пропан, азот) в межах Ужгородської площі Закарпатської області. Але бізнесмени «забули» про екологію…, – повідомляє державна служба.

Під час нинішньої перевірки з’ясувалось, що спорудження пошукової свердловини №101 Ужгородської площі на території Тийглашської сільської ради (Ужгородський район) здійснювалося з недотриманням екологічних умов провадження планової діяльності.

Хоча департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації 02.12.2019 року видано ТОВ «СІ-ЕН-ДЖІ» дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами терміном дії 10 років. Однак, товариством не подано документи для взяття на державний облік об’єкта, який справляє або може справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, чим порушено вимоги ст. 31 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

За підсумками перевірки керівних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.78, 82-1 КУпАП. На порушників накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафів та вручено припис на усунення виявлених порушень. Матеріали про адміністративне правопорушення за ст. 257, 915 КУпАП Інспекція скерувала для розгляду до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області.

Нагадаємо: В Липні 2016 року провідна словацька нафтогазова компанія Nafta, що має потужності для зберігання 2,74 млрд куб. м природного газу і здійснює розробку вуглеводневих родовищ біля кордону з Україною, придбала в американської компанії Cub Energy Inc. з активами в Україні за EUR1,5 млн 50% в Ужгородській газовій площі.

Як зазначено в повідомленні Cub Energy, покупцем в операції виступає 100% дочка словацької Nafta – Nafta International B.V. (Нідерланди), що купує 50% у CNG Holdings Netherlands B.V., якій належить 100% в ТОВ “Сі-Ен-Джі” (Ужгородський р-н, с. Вовкове) – власнику спеціального дозволу на промислову розробку Ужгородської газової площі.