Невизнання язичників – порушення конвенції про права, – Європейський суд з прав людини

Литва порушила Європейську конвенцію про права людини, вирішивши не визнавати на державному рівні релігійну громаду древніх балтів (неоязичників) Romuva, оскільки розглядала заяву необ'єктивно, оголосив своє рішення у вівторок Страсбурзький суд.

Про це повідомляє kyiinfo з посиланням на delfi .

На думку Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), Литва порушила статті конвенції про свободу думки, совісті і релігії, заборона на дискримінацію та право на справедливий розгляд справи, а також на дієвість судового захисту.

Суд встановив, що державні відомства не подали обґрунтованих та об’єктивних підстав, згідно з якими звернулася громада, вони трактувалася інакше, ніж інші релігійні громади, які перебували в подібній ситуації“, – йдеться в повідомленні ЄСПЛ.

“Члени Сейму не залишилися обєктивні, застосовуючи повноваження регулятора“, – визнав суд. У 2019 Сейм відмовився надавати Romuva державне визнання. У парламенті не вистачило голосів для визнання. “За” це проголосували 40 депутатів, “проти” було 31 і 15 утрималися.

Тепер Romuva зможе повторно звернутися за державним визнанням тільки через десять років. Державне визнання дає Сейм, отримавши позитивний висновок Міністерства юстиції.

Підписуйтесь на наш канал https://t.me/kyiinform

Мін’юст оцінив, що Romuva, як релігійна громада, зберігає етнічну культуру, є важливою частиною культурного і релігійного життя Литви. Державне визнання дозволило б Romuva отримати право на пільгу податку на землю, його жерці підлягали б обов’язковому соціальному страхуванню, шлюби визнавалися б як дійсні в відомстві актів цивільного стану.

Зазначимо: під час перепису населення 2001 року сповідують язичницьку релігію балтів 1,2 тис. жителів, а в 2011 році таких було вже 5,1 тис. жителів.