Неоніла Мележик та її заможна родина

Неоніла Іванівна Мележик – грошовита дружина бізнесмена, яка раніше працювала суддею у Вищому господарському суді України. У декларації цієї жінки численні квартири, земельні ділянки та авто, що належать їй та її чоловіку. І хоча ця сім’я значно заможніша за середньостатистичну українську родину, вона постійно отримує то спадщину, то цінні подарунки або виграє у лотерею.

Суддею Вищого господарського суду України Неоніла Мележик стала у 2005 році. До того вона встигла попрацювати слідчим, адвокатом юридичної консультації, та народним суддею у своєму рідному місті Фастів. Чоловік пані Неоніли – бізнесмен Олександр Васильович Мележик.

2005 рік для Неоніли Іванівни дійсно став переламним. Чому? Спробуємо пояснити. Якщо до цього року пані суддя отримувала винагороди та грамоти щороку, то після свого призначення на високу посаду – не отримала жодної. Втім, саме з 2005 року статки пані судді та її чоловіка почали рости, як на дріжджах. Таке враження, що потенційні відзнаки пані чиновниця стала «обмінювати» на маєтки та земельні ділянки.

Суддівський шопоголізм

У родини Мележиків є три київські квартир, й усі трикімнатні. Першу вони придбали або отримали ще у 1995 році. Право власності на другу оформлено 2008 року. А третю, яку Неоніла Іванівна передбачливо не вказала у декларації, чиновниця отримала у 2013-му.

Остання «таємнича» столична оселя знаходиться за адресою вул. Ахматової буд. 50. Ця елітна новобудова, цілком у дусі суддівських амбіцій – поруч яхт-клуб. Площа цієї трикімнатної квартири – 107 м², а вартість, згідно сервісу dom.ria.com, сягає 100 тисяч доларів.

Окрім квартир, родина Мележик натхненно скуповує земельні ділянки у різних районах київської області. Приватні володіння у населених пунктах Іванковичі та Личанка сім’я Неоніли Іванівни придбала у 2010-2012 роках. А у 2015 році пані суддя разом з чоловіком Олександром Васильовичем, за один мільйон гривень, побудувала дім у селі Чабани.

Українські ЗМІ давно звернули увагу на невідповідність об’ємів заробітку та витрат пані Мележик. Журналісти неодноразово згадували Lexus RX350, який суддя придбала у 2014 році. Пафосне авто, на якому суддя приїздила на роботу до Вищого господарського суду, складно було не помітити. А от її чоловік, судячи з декларації, їздить на «DAEWOO LANOS» 2007 року випуску. Хоча ще чотири роки тому, у 2013-му, суддя декларувала 4 автомобілі, що перебували у власності родини.

Отже, з 2010 по 2016 роки родина судді балувала себе нерухомістю та машинами щороку. Але зупинятися вони, вочевидь, не збираються.

У 2016 році Олександр Васильович Мележик придбав нежитлових приміщень на суму близько 2,3 млн. гривень. Більше того його статки збільшилися на 500 тисяч гривень. В той же час, згідно декларації його дружини, у 2015 році він не заробив стільки, щоб так розкидатися грішми. Тож враховуючи факт, що його збереження збільшилися, пан Олександр Васильович точно щось приховує.

Недобросовісний орендар

Мележики люблять витрачати гроші на себе та на свої забаганки, але повертати борги суддівська родина точно не поспішає. У січні 2017 стала відома історія про те, як Олександр Васильович Мележик заборгував державі 109 тисяч гривень. Виявилось, що його підприємство СК «Інвест» орендувало у сільської ради Луцького району землю, але 4 роки не сплачувало оренду. Через цей, за мірками суддівської родини незначний борг, прокуратура хотіла позиватися до суду з метою стягнути всю суму боргу, а сільська рада збиралася розірвати договір оренди з підприємцем.

Та коли журналісти запитали у Олександра Мележика, чи збирається він повертати 109 тисяч гривень, підприємець відповів: «Грошей немає, в Україні криза». Нагадаємо, торік він скупив нерухомості на суму близько 2-х мільйонів гривень.

Юридичний відділ «Центру медіарозслідувань «Булава» вже надіслав заяви до антикорупційних органів з метою проведення повної перевірки декларацій Неоніли Мележик, моніторингу реального способу її життя, а також ініціював розгляд питання про можливі ознаки незаконного збагачення та декларування недостовірної інформації. Залишається тільки сподіватися на їхню адекватну реакцію у межах чинного законодавства…