[:ru]Неонила Мележик и ее состоятельная семья[:ua]Неоніла Мележик та її заможна родина[:]

Неоніла Іванівна Мележик – грошовита дружина бізнесмена, яка раніше працювала суддею у Вищому господарському суді України. У декларації цієї жінки численні квартири, земельні ділянки та авто, що належать їй та її чоловіку. І хоча ця сім’я значно заможніша за середньостатистичну українську родину, вона постійно отримує то спадщину, то цінні подарунки або виграє у лотерею.

[:ru]

Судьей Высшего хозяйственного суда Украины Неонила Мележик стала в 2005 году. До этого она успела поработать следователем, адвокатом юридической консультации, и народным судьей в своем родном городе Фастов. Муж г-жи Неонилы – бизнесмен Александр Васильевич Мележик.

2005 год для Неонилы Ивановны действительно стал переломным. Почему? Попробуем объяснить. Если до этого года  судья получала вознаграждения и грамоты ежегодно, то после своего назначения на высокий пост – не получила ни одной. Впрочем, именно с 2005 года состояние Неонилы Мележик и ее мужа начало расти, как на дрожжах. Такое впечатление, что потенциальные награды госпожа чиновница «обменяла» на имущество и земельные участки.

Судейский шопоголизм

У семьи Мележик есть три киевские квартиры, и все трехкомнатные. Первую они приобрели или получили еще в 1995 году. Право собственности на вторую оформлено в 2008-м. А третью, которую Неонила Ивановна предусмотрительно не указала в декларации, чиновница получила в 2013-м.

Последний «таинственный» столичное жилище находится по адресу ул. Ахматовой дом 50. Эта элитная новостройка, вполне в духе судейских амбиций – рядом яхт-клуб. Площадь этой трехкомнатной квартиры – 107 м², а стоимость, согласно сервису dom.ria.com, достигает 100 тысяч долларов.

Кроме квартир, семья Мележик вдохновенно скупает земельные участки в разных районах киевской области. Частные владения в населенных пунктах Иванковичах и Личанках семья Неонилы Ивановны приобрела в 2010-2012 годах. А в 2015 году госпожа судья вместе с мужем Александром Васильевичем, за один миллион гривен, построила дом в селе Чабаны.

Украинские СМИ давно обратили внимание на несоответствие объемов заработка и расходов госпожи Мележик. Журналисты неоднократно упоминали Lexus RX350, приобретенный судьей в 2014 году. Пафосное авто, на котором судья приезжала на работу в Высший хозяйственный суд, сложно было не заметить. А вот ее муж, судя по декларации, ездит на «DAEWOO LANOS» 2007 года выпуска. Хотя еще четыре года назад, в 2013-м, судья декларировала 4 автомобиля, которые находились в собственности семьи.

Итак, с 2010 по 2016 годы семья судьи баловала себя недвижимостью и машинами ежегодно. Но останавливаться они, явно не собираются.

В 2016 году Александр Васильевич Мележик приобрел нежилых помещений на сумму около 2,3 млн. гривен. Более того его состояние увеличилось на 500 тысяч гривен. В то же время, согласно декларации его жены, в 2015 году он не заработал столько, чтобы так сорить  деньгами. Поэтому учитывая факт, что его сбережения увеличились, Александр Васильевич точно что-то скрывает.

Недобросовестный арендатор

Мележики любят тратить деньги на себя и на свои прихоти, но возвращать долги судейская семья не спешит. В январе 2017 стала известна история о том, что Александр Васильевич Мележик задолжал государству 109 тысяч гривен. Оказалось, что его предприятие СК «Инвест» арендовало у сельского совета Луцкого района землю, но 4 года не платило аренду. Из-за этого, по меркам судейской семьи незначительного долга, прокуратура хотела подавать в суд с целью взыскать всю сумму долга, а сельский совет собирался разорвать договор аренды с предпринимателем.

Когда журналисты спросили у Александра Мележика, собирается ли он возвращать 109 тысяч гривен, предприниматель ответил: «Денег нет, в Украине кризис». Напомним, в прошлом году он скупил недвижимости на сумму около 2-х миллионов гривен.

Юридический отдел «Центра медиарасследований «Булава» уже направил заявление в антикоррупционные органы с целью проведения полной проверки деклараций Неонилы Мележик, мониторинга реального образа ее жизни, а также инициировал рассмотрение вопроса о возможных признаках незаконного обогащения и декларирования недостоверной информации. Остается только надеяться на их адекватную реакцию в рамках действующего законодательства …

[:ua]

Суддею Вищого господарського суду України Неоніла Мележик стала у 2005 році. До того вона встигла попрацювати слідчим, адвокатом юридичної консультації, та народним суддею у своєму рідному місті Фастів. Чоловік пані Неоніли – бізнесмен Олександр Васильович Мележик.

2005 рік для Неоніли Іванівни дійсно став переламним. Чому? Спробуємо пояснити. Якщо до цього року пані суддя отримувала винагороди та грамоти щороку, то після свого призначення на високу посаду – не отримала жодної. Втім, саме з 2005 року статки пані судді та її чоловіка почали рости, як на дріжджах. Таке враження, що потенційні відзнаки пані чиновниця стала «обмінювати» на маєтки та земельні ділянки.

Суддівський шопоголізм

У родини Мележиків є три київські квартир, й усі трикімнатні. Першу вони придбали або отримали ще у 1995 році. Право власності на другу оформлено 2008 року. А третю, яку Неоніла Іванівна передбачливо не вказала у декларації, чиновниця отримала у 2013-му.

Остання «таємнича» столична оселя знаходиться за адресою вул. Ахматової буд. 50. Ця елітна новобудова, цілком у дусі суддівських амбіцій – поруч яхт-клуб. Площа цієї трикімнатної квартири – 107 м², а вартість, згідно сервісу dom.ria.com, сягає 100 тисяч доларів.

Окрім квартир, родина Мележик натхненно скуповує земельні ділянки у різних районах київської області. Приватні володіння у населених пунктах Іванковичі та Личанка сім’я Неоніли Іванівни придбала у 2010-2012 роках. А у 2015 році пані суддя разом з чоловіком Олександром Васильовичем, за один мільйон гривень, побудувала дім у селі Чабани.

Українські ЗМІ давно звернули увагу на невідповідність об’ємів заробітку та витрат пані Мележик. Журналісти неодноразово згадували Lexus RX350, який суддя придбала у 2014 році. Пафосне авто, на якому суддя приїздила на роботу до Вищого господарського суду, складно було не помітити. А от її чоловік, судячи з декларації, їздить на «DAEWOO LANOS» 2007 року випуску. Хоча ще чотири роки тому, у 2013-му, суддя декларувала 4 автомобілі, що перебували у власності родини.

Отже, з 2010 по 2016 роки родина судді балувала себе нерухомістю та машинами щороку. Але зупинятися вони, вочевидь, не збираються.

У 2016 році Олександр Васильович Мележик придбав нежитлових приміщень на суму близько 2,3 млн. гривень. Більше того його статки збільшилися на 500 тисяч гривень. В той же час, згідно декларації його дружини, у 2015 році він не заробив стільки, щоб так розкидатися грішми. Тож враховуючи факт, що його збереження збільшилися, пан Олександр Васильович точно щось приховує.

Недобросовісний орендар

Мележики люблять витрачати гроші на себе та на свої забаганки, але повертати борги суддівська родина точно не поспішає. У січні 2017 стала відома історія про те, як Олександр Васильович Мележик заборгував державі 109 тисяч гривень. Виявилось, що його підприємство СК «Інвест» орендувало у сільської ради Луцького району землю, але 4 роки не сплачувало оренду. Через цей, за мірками суддівської родини незначний борг, прокуратура хотіла позиватися до суду з метою стягнути всю суму боргу, а сільська рада збиралася розірвати договір оренди з підприємцем.

Та коли журналісти запитали у Олександра Мележика, чи збирається він повертати 109 тисяч гривень, підприємець відповів: «Грошей немає, в Україні криза». Нагадаємо, торік він скупив нерухомості на суму близько 2-х мільйонів гривень.

Юридичний відділ «Центру медіарозслідувань «Булава» вже надіслав заяви до антикорупційних органів з метою проведення повної перевірки декларацій Неоніли Мележик, моніторингу реального способу її життя, а також ініціював розгляд питання про можливі ознаки незаконного збагачення та декларування недостовірної інформації. Залишається тільки сподіватися на їхню адекватну реакцію у межах чинного законодавства…

[:]