Нейронну мережу навчили створювати обличчя неіснуючих людей

Фахівці з компанії NVIDIA розробили нейромережевий алгоритм для створення реалістичних портретів. Тепер штучний інтелект може придумувати обличчя.

Нова програма створює абсолютно реалістичні портрети на основі генеративно-змагальної нейромережі, яка фактично складається з двох інших: одна з них займається безпосередньо створенням або зміною зображення, а друга оцінює отриманий результат, порівнюючи його з еталонами. За рахунок такого змагання мережі постійно покращують створення і оцінку зображень, у результаті чого їх якість зростає.

Раніше такий тип нейромереж вже використовували для маніпуляцій з фотографіями осіб, але їх якість не була дуже високою. Фахівці з дослідницького підрозділу NVIDIA навчилися створювати таким методом якісні зображення з великою кількістю деталей, що вдалось завдяки зміні підходу до навчання нейромереж.

Дослідники вирішили поступово нарощувати роздільну здатність зображень, створюваних нейромережею. Використана ними схема передбачає, що роздільна здатність зображення одночасно збільшується у генератора і частини, що відповідає за оцінку зображення генератора.

Для тренування дослідники взяли кілька великих відкритих баз даних: CELEBA, що містить безліч фотографій знаменитостей, LSUN з фотографіями кімнат, і CIFAR10, що включає різні типи зображень. Врешті дослідники змогли за допомогою великого обсягу даних і поступового зростання якості зображень отримати нейромережу, яка вміє створювати обличчя людей з великою кількістю деталей і роздільною здатністю 1024 на 1024 пікселів.