Недолюстрований начальник волинської міліції очолив Київську ОДА

“Беркут у відрядженні, у місті Києві. Я по інтернету все пояснив”, – так говорив майданівцям в 2014 році тодішній начальник волинської міліції Олександр Терещук.

За його наказом була затримана активістка Майя Москвич, яка згодом отримала домашній арешт. Міліція під керівництвом Терещука інкремінувала їй масові заворушення та хуліганство. Наразі Майя Москвич – ветеранка АТО, спортсменка та переможниця Invictus Games із вправи – лучна стрільба. Кримінальні провадження були заведені й на багатьох інших волинських активістів. Тому висновок тут простий – Терещук вірно вислуговувався своєму “пану Януковичу”.

В червні 2015 року Арсеній Яценюк звітував про люстрацію керівника столичної міліції Олександра Терещука.

У 2012 році керував управлінням по боротьбі з незаконним обігом наркотиків МВС України. Із 2012 по 2014 рік очолював Управління МВС України у Волинській області, зокрема, в часи Євромайдану мав конфлікт з активістами, які критикували його за наказ про відрядження місцевого «Беркуту» до Києва. У 2014 році став керівником столичної міліції.

Під час очищення влади Терещук був люстрований, проте президент України Петро Порошенко скасував рішення про люстрацію, а згодом міліціонера відновили на посаді очільника МВС Києва. У кінці 2015 року Терещука звільнили з посади начальника поліції Києва.

Звісно, є й інші екс-керівники міліції, що теж відправляли Беркут на Майдан. Однак, вони залишили посади самовільно, або ж потрапили під реальну люстрацію; на зайняття інших високих державних посад не претендують. Чому Петро Порошенко так довіряє посіпакам Януковича – питання складне.