Недільний «Марш за імпічмент». Як це відбувалося?

10 грудня у Києві пройшла акція «Марш за імпічмент». У ній взяли участь близько 2,5 тисяч чоловік. Інших провокацій, окрім розбитої вітрини фабрики «Roshen», не було.

Як проходила акція?

Марш розпочався опівдні у парку Шевченка. Протестувальники ходою пройшли Хрещатиком до Майдану Незалежності, де відбувся мітинг. На акції виступила дружина Міхеіла Саакашвілі Сандра Рулофс і закликала мітингувальників «нічого не боятися» та «не здаватися».

За даними поліції на марш прийшли 2,5 тисячі людей. У той самий час організатори акції говорять про 10 тисяч учасників. Порядок підтримувала тисяча правоохоронців та нацгвардійців.

Результат пошуку зображень за запитом "Сандра Рулофс"

Завершився мітинг біля будівлі Генеральної прокуратури. Після цього частина учасників протестів пішла до СІЗО СБУ, де знаходився Саакашвілі.

За що стояли мітингувальники?

Головними вимогами організаторів маршу були: імпічмент діючого Президента України, «загальна зміна системи влади» в державі та звільнення екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі з під арешту. На акції лунали гасла «Імпічмент», «Революція», «Київ вставай», «Ні корупції, ні Порошенку», «Михайлові  волю».

Результат пошуку зображень за запитом "марш за імпічмент"

Генерального прокурора України Юрія Луценка учасники акції називали «зрадником Майдану» та вимагали його відставки. Дехто закликав припинити переслідування проти директора НАБУ Артема Ситника.

Чи були якісь провокації?

Організатори наголошували, що їхня акція мирна і вони не планують захоплювати жодної будівлі. Поліція також про серйозні інциденти не повідомляла. Втім соратник Саакашвілі Давид Сакварелідзе погрожував «радикальними діями», якщо Саакашвілі не відпустять.

Результат пошуку зображень за запитом "марш за імпічмент roshen"

Також біля СІЗО, де утримують Саакашвілі, невідомі розбили вітрину магазину «Roshen». Організатори маршу заявили, що це були дії провокаторів.