НЕ ЗАСТОСОВУВАТИ СИЛУ НА ДОНБАСІ, – ПРЕЗИДЕНТ МЮНХЕНСЬКОЇ БЕЗПЕКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ЗАЛЯКАВ УКРАЇНУ

Президент Мюнхенської безпекової конференції Вольфганг Ішингер в інтерв’ю «Українській правді» став залякувати Україну катастрофою у разі спроби повернути окуповані території силовими методами.

Його лякає можливість повернення контролю над окупованими територіями за сценарієм, який здійснив Азербайджан з Нагірним Карабахом. «Там йдеться про конфлікт двох маленьких держав на Кавказі, жодна з яких не має стратегічного значення ані для Росії, ані для США, ані для іншої світової сили», – запевняє Ішингер.

При цьому забуваючи, що в одній із «маленьких країн, які не мають стратегічного значення» розміщені військові бази РФ. А іншу підтримує Туреччина. Тобто Ішингер не вважає ці країни «світовою силою».

Попри таке своєрідне бачення, Ішингер закликає Україну навіть не сміти пробувати вигнати окупантів. «Військове протистояння між Україною та Росією – якщо розпочнеться зараз чи за рік-два – може призвести лише до катастрофи. Тому я кажу: навіть не думайте про військовий шлях. Наслідки для України від цього будуть жахливими, ви серйозно постраждаєте. Можливо, Росія також серйозно постраждає, цього я не знаю – але для вас наслідки точно не будуть добрими», – наголошує німецький політик.

Натомість він пропонує вдаватися до якоїсь «довгострокової дипломатії» та обіцяє, що Донбас сам повернеться.  «Якщо ваш уряд зможе успішно подолати масштабну корупцію, якщо ви створите ситуацію, за якої українці житимуть заможно – то ті, хто живе в Донецьку та Луганську, зрозуміють, що продовження їхнього існування у цих дивних утвореннях – це погане рішення».

Щось не пам’ятається прикладу в історії, коли окуповані території щось вирішували самі, тим паче – мирним шляхом. Як цього не було і в Нагірному Карабаху, не є в Придністров’ї, чи Абхазії. 

Вольфганг Ішингер ще на початку 2020 року був занесений до сайту «Миротворець» за спробу «протягнути розроблений російським агресором так званий план капітуляції і розчленування України».

У миротворців Ішингеру закидають «Замах на суверенітет і територіальну цілісність України. Участь в пропагандистських заходах Росії (країна-агресор) проти України. Маніпулювання суспільно значущою інформацією».

Йдеться про те, що під час Мюнхенської конференції три європейські неурядові організації у співпраці з Російською радою міжнародних справ оприлюднили документ з назвою «12 кроків для більшої безпеки України та євроатлантичного регіону». Українська сторона не брала жодної участі в розробці цього «плану» та заявила протест.

Документ мав на меті відновлення співпраці Заходу з Росією. Однак без повернення Криму Україні та без виконання вимог російської сторони щодо Донбасу. «План» пропонував поступово зняти санкції з Росії. А також запустити «всеукраїнський загальнонаціональний діалог» щодо визначення нової ідентичності України, який врахує погляди сусідніх країн, зокрема й Росії.

Цей «план» намагалися видати, як офіційний документ Мюнхінської конференції і він був виставлений на офіційному сайті. Вибухнув скандал і «план» зник з офіційного сайту Конференції. Згодом він знову з’явився, але з приписом що документ є лише «приватною ініціативою».

Фото: Deutsche Welle