[:ru]Ученые реабилитировали маленькие лапки тираннозавра. Они были смертельным оружием[:ua]Науковці реабілітували маленькі лапки тиранозавра. Вони були смертельною зброєю[:]

Палеонтолог Стівен Стенлі з Гавайського університету в Маноа опублікував результати своєї наукової роботи, яка показує, що мініатюрні передні лапи тиранозаврів були небезпечною зброєю, якою звір вбивав своїх жертв.

[:ru]

Дело в том, что передние конечности этого зверя достигали лишь метра в длину. В сравнении с длиной тела тираннозавра – до 12 метро от черепа до кончика хвоста – они были непропорционально маленькими.

Более того, по данным ученых, эти лапы даже не доставали до пасти хищника. Поэтому до сих пор считалось, что животное ними практически не пользовалось.

Однако Стивен Стенли утверждает, что эти передние конечности могли нанести глубокие раны, несмотря на их малую длину. По его версии, тираннозавр удерживал большую добычу могучей челюстью, а лапами с двумя огромными когтями быстро разрывал тело жертвы.

[:ua]

Справа в тому, що передні кінцівки цього хижака досягали лише метра в довжину. У порівнянні з довжиною тіла тиранозавра – до 12 метрів від черепа до кінчика хвоста – вони були непропорційно маленькими.

Більш того, за даними науковців, ці лапи навіть не діставали до пащі хижака. Тож досі вважалося, що тварина ними практично не користувалася.

Однак Стівен Стенлі переконує, що ці передні кінцівки могли нанести глибокі рани, незважаючи на їх невелику довжину. За його версією, тиранозавр утримував велику здобич могутніми щелепами, а лапами з двома великими кігтями швидко шматував тіло жертви.

[:]