Нацрада перевірить телерадіокомпанію “Сімон” щодо україномовних пісень в ефірі

Перевірка має відбутися в період із 12 по 21 травня 2021 року.

Національна рада призначила позапланову безвиїзну перевірку ТОВ “Телерадіокомпанія “Сімон” 14 квітня у Харкові, через недостатню кількість пісень українською мовою в ефірі радіостанції.

Моніторинг компанії за 18.03.2021 зафіксував, що частка пісень державною мовою у проміжку часу між 15.00 і 22.00 становила лише 23,6%, йдеться у повідомленні Нацради з питань телерадіомовлення.

Читайте також: В Латвії заборонена ретрансляція російського телеканалу «Россия-РТР»

Однак відповідно до Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, якщо ліцензіат поширює музичні твори, серед яких частка пісень офіційними мовами Європейського Союзу згідно з умовами ліцензії становить не менше як 60 відсотків загального обсягу пісень, він повинен забезпечити частку пісень державною мовою не менше ніж 25 відсотків упродовж доби, а також у визначених відрізках часу.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

До 14 травня телерадіокомпанія зобов’язана надати документи і матеріали, необхідні для проведення перевірки. Нагадаємо, що Нацрада з питань телерадіомовлення застосувала санкції до каналу Мураєва, а також вирішила перевірити діяльність музичного телеканалу “РУ М’ЮЗІК”.