Нацполіція відкрила справу через напад на журналістів «Схем» у кабінеті голови «Укрексімбанку»

Національна поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» через напад на знімальну групу «Схем» (проєкт Радіо Свобода і телеканалу UA:Перший) у державному «Укрексімбанку».

Про це із посиланням на витяг з ЄРДР повідомив адвокат Анатолій Попов, який представляє інтереси журналістів у цій справі. Інформацію про це також опублікував відділ комунікації поліції Києва.

«На даний час правоохоронці проводять необхідні слідчі дії для об’єктивного та неупередженого досудового розслідування. Інспектори відділу дізнання Голосіївського управління поліції розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів», – йдеться у офіційному повідомленні поліції.

4 жовтня на знімальну групу «Схем» скоїли напад у державному «Укрексімбанку» під час запису інтерв’ю із головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером прямо у його кабінеті. Співробітники банку застосували фізичну силу до оператора «Схем» Олександра Мазура, відібрали у нього дві камери, забрали картки, на які здійснювався запис, і видалили записане відео.