Нацкомісія з питань мови розповіла про зміну формату іспиту на громадянство

Нещодавно відбулася зміна формату проведення іспиту.

Національна комісія зі стандартів державної мови вже видала 22 432 державних сертифікати про рівень володіння мовою. Про це інформує Укрінформ.

“На сьогодні комісія видала 22 432 державних сертифікати. Відмовлено у видачі сертифікатів 167 особам…Кожен конкретний сертифікат на кожну конкретну людину можна побачити в реєстрі сертифікатів, який у вільному доступі”, – сказала на пресконференції в Укрінформі голова Національної комісії зі стандартів державної мови, докторка філологічних наук, професорка Орися Демська.

Зазначається, що на другий місяць після старту тестування в системі зареєструвалося 49 498 осіб. Наразі пропускна здатність системи – 16 343 іспити на місяць, однак ця цифра системно зростає.

Демська повідомила, що на сьогодні є 118 іспитових центрів, де проходить тестування, у Києві зараз 13 таких центрів. Також вона нагадала, що нещодавно відбулася зміна формату проведення іспиту.

“Ми розробили еталонний іспит, який складався з чотирьох частин. Перша частина – тестова, друга – текстова, монолог і діалог. Такий іспит тривав дві години. Однак через надзвичайно великий попит складати іспит, ми змушені були вдатися до певної корекції цієї структури. Сьогодні іспит триває 30 хвилин, і складається з двох частин – тексту і усної частини”, – сказала голова Нацкомісії.

Вона додала, що іспит на громадянство триває 150 хвилин і складається з чотирьох частин. За її словами, такий іспит вже склало 78 людей, і 75 – отримали сертифікати.

Як повідомлялося, із 16 липня 2021 року для вступу на державну службу необхідно подавати сертифікат про рівень володіння державною мовою. Отримати його можна за результатами спеціального іспиту. Відповідальною за процес іспитів є Національна комісія зі стандартів державної мови, що визначено Законом “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

4 серпня 2021 року Кабінет Міністрів ухвалив кілька рішень щодо усунення недоліків у проведенні іспитів на рівень володіння державною мовою. Зокрема, доручив протокольним рішенням Міністерству освіти і науки, Міністерству цифрової трансформації, Національному агентству України з питань державної служби та Національній комісії зі стандартів державної мови до 1 грудня 2021 року внести пропозиції щодо розширення мережі уповноважених установ, оптимізації роботи іспитової комісії, скорочення термінів встановлення результатів іспиту та внесення запису про видачу державного сертифіката до Реєстру державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою.

Також ухвалив постанову, якою визначається, що усна та письмова частини іспиту проходять з використанням комп’ютерної техніки. Письмова частина передбачає виконання тестових завдань та написання тексту на визначену тему. Усна частина передбачає монологічне висловлювання. Також у документі зазначається, що загальна тривалість іспиту не може перевищувати 30 хвилин.

Підписуйтесь на наш канал telegram