Нацгвардія розширює співпрацю з Консультативною місією Європейського Союзу в Україні

25 лютого Міжнародний міжвідомчий багатопрофільний центр підготовки підрозділів НГУ, що дислокується у селі Старе на Київщині, відвідали представники відділу з питань охорони громадського порядку Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (EUAM).

Національну гвардію від командування НГУ представляв начальник управління міжнародного співробітництва департаменту персонального штабу полковник Володимир Грабчак з групою офіцерів ГУ НГУ.

Візит представниками Консультативної місії ЄС проводився з метою ознайомлення з Міжнародним центром, його можливостями, а саме з діяльністю Навчального центру підготовки підрозділів громадської безпеки.

В ході зустрічі колег з Місії Євросоюзу в Україні ознайомили із функціями та завданнями Національної гвардії, її роллю та місцем в секторі безпеки та оборони країни, а також поінформували про стан та перспективи розбудови Центру та презентували його спроможності для підготовки підрозділів громадської безпеки.

«Це мій перший візит до Центру і враження про нього дуже позитивні, тому що до моменту приїзду сюди, я не очікував, що тут може бути така розвинута інфраструктура. Однією із вагомих переваг Міжнародного центру є його розташування. Ця місцевість, при наявності фінансування, дає можливість розвивати його в майбутньому. Вражають не самі будівлі, а те, за який проміжок часу вони були побудовані. З 2017 року, маючи у своєму розпорядженні лише людські ресурси та фінансування Національної гвардії, було б важко це зробити, але вам це вдалося», – підкреслив у підсумку зустрічі керівник відділу з питань охорони громадського порядку Консультативної місії ЄС в Україні полковник Жозе Баррето. «Оскільки я є представником підрозділу з охорони громадського порядку, маю великі сподівання, що з підписанням нового мандату Консультативної місії ЄС в Україні ми зможемо розширити нашу співпрацю з Національною гвардією України в найближчому майбутньому», – додав він.

За словами начальника управління міжнародного співробітництва ГУ НГУ полковника Володимира Грабчака діалог був продуктивним та конструктивним: «Основною метою цього візиту ми ставили ознайомлення наших колег з Місії (EUAM) з Міжнародним центром, його інфраструктурою та можливостями, які здатні забезпечувати належну підготовку підрозділів громадського порядку Національної гвардії України, а також запевнити наших партнерів з Європейського Союзу у спроможності Центру забезпечувати спільну підготовку підрозділів Національної гвардії та Національної поліції України за напрямком забезпечення громадського порядку, а також проведення спільних міжвідомчих навчань та тренувань із залученням іноземних інструкторів із аналогічних правоохоронних формувань країн-членів ЄС».

Про це повідомляє Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ

Довідково: Угода між Україною та ЄС щодо статусу Консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки України підписана 17.11.2014 в м. Брюсселі, ратифікована 04.02.2015 Законом України №142-VIII і набрала чинності 13.03.2015 року. З 01.06.2019 року мандат цієї Місії розповсюджується і на Національну гвардію України. Головною концепцією Місії – є підтримка та запровадження консультацій у рамках реформування цивільного сектору безпеки, орієнтуючись на ефективність управління правоохоронними органами під демократичним і законним контролем.