Нацбанк дозволив користуватися коштами з арештованих рахунків

В НБУ зазначили, що головне, щоб сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищувала 100 тис. гривень.

Підписуйтесь на нас у telegram

Українці, на рахунки яких було накладено арешт органами державної виконавчої служби чи приватними виконавцями, можуть користуватися своїми коштами.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на пресслужбу Національного банку з посиланням на рішення Кабінету міністрів.

“Крім того, Міністерство юстиції України повідомило, що у разі відкриття рахунка клієнтом, на кошти якого в цьому банку накладено арешт, клієнти можуть відкрити такий рахунок та здійснювати видаткові операції з нього без урахування арешту до закінчення воєнного стану в Україні“, – йдеться у повідомленні.

Національний банк вже проінформував банки про порядок здійснення видаткових операцій із рахунків громадян за наявності арешту на кошти та закликає банки врахувати його під час обслуговування громадян.

“В умовах війни держава не може залишити українців без можливості розпоряджатися своїми коштами на елементарні життєві потреби. Просимо банки відповідально підійти до цього питання та забезпечити таку можливість громадянам, рахунки яких були заблоковані до війни”, – наголосив заступник голови НБУ Олексій Шабан.