Наталія Дунаєвська та її статки

Наталія Георгіївна Дунаєвська – чергова мільйонерка Вищого господарського суду. У її власності житловий будинок за мільйон гривень, чотири земельні ділянки, два гаражі і дві київські квартири. Їздить екс-суддя на Mitsubishi 2007 року. З огляду на те, що членів родини у своїй декларації вона не зазначає, кошти на це майно екс-суддя мала заробити самостійно.

Суддівством Дунаєвська займалася довгі 30 років. Опановувала тонкощі цієї професії у районних та обласних судах Чернівців, Миколаєва та Києва. У серпні 2004-го обійняла посаду у Вищому господарському суді і пішла у відставку у вересні 2016-го. Що цікаво: за роки свого суддівства Наталія Георгіївна була удостоєна семи відзнак і нагород за чесну та сумлінну працю. І приблизно стільки ж ми нарахували у неї маєтків та іншої нерухомості.

Будинок за мільйон, яким не користуються

ЗМІ звернули увагу на Наталію Георгіївну, здебільшого, через її садовий будинок у Великих Дмитровичах. Колишня суддя декларує, що придбала його у 2010 році за більш ніж мільйон гривень.

Будинок і справді вражає. У ньому є гараж, баня, надбудова, а загальна площа приміщення становить більше 200м².

Згідно декларації пані Дунаєвська мала б працювати аби заробити на таке приміщення чотири роки, звичайно якби не витрачала на інше жодної копійки. А якщо б їй довелося розраховуватись за бензин, відпочинок, комунальні платежі, то на будинок вона б збирала мінімум років шість. Треба зважити на те, що зарплатня до 2010 року, зокрема суддівська, була іншою. Тому чесно заробити мільйон екс-суддя навряд чи могла.

Журналістам вдалося дістатися будинку, сфотографувати величезний маєток зблизька та опитати сусідів. Вони підтвердили, що приміщення належить екс-судді, але розповіли, що приїжджає Дунаєвська до маєтку не часто. Воно й не дивно, адже Наталії Георгіївні треба хоч інколи відвідувати й інші свої володіння.

Квартири та ділянки

У 1994 році екс-суддя Дунаєвська придбала земельну ділянку площею 1000м² у Миколаєві, а з 2002 року володіє київською квартирою площею 100м².

Ще дві земельні ділянки Наталія Георгіївна придбала у 2005 та 2007 роках. Перша площею 1003 м², що у селі Ходосівка, коштувала згідно е-декларації судді 130 тисяч гривень. Друга ділянка, у Великих Дмитровичах, площею 1167м², Дунаєвська купила за 605 гривень.

Де Наталія Георгіївна знайшла такі ціни, нехай навіть у 2007 році, уявити складно. Зараз вартість подібних ділянок у Великих Дмитровичах, навіть менших за площею, у 100 разів більша. Схоже колишня суддя зверталася до того ж ріелтора, що й її колега Іван Волік, який купив чотирикімнатну столичну квартиру у районі Палацу спорту за 19 гривень.

У 2009 році Київська міська рада надала у користування пані Наталії земельну ділянку у Дарницькому районі Києва. Підписав наказ про передачу землі у приватну власність Дунаєвської тодішній мер Києва Леонід Черновецький. Вочевидь, заможній представниці суддівської братії, яка вже мала землю у Миколаївській та Київських областях, на його думку, була вкрай необхідна ще одна ділянка. Втім Наталія Георгіївна розповіла, що землю у неї відразу відібрали. «Воно потім все скасувалося, – розповідала вона, – мені  здається, що це взагалі озеро».

Автівка у пані Дунаєвської одна – «Mitsubishі L 200» 2007 року випуску. Суддя придбала її у 2011 році за 70 тисяч гривень. Покупка більш ніж вдала, аби відвідувати численні маєтки у різних куточках України.

Пам’ятаєте ми згадували, що у 2010 році Наталія Георгіївна витратила мільйон на будинок. З’ясувалося, що того ж року вона придбала земельну ділянку у Великих Дмитровичах площею 366м² за 16 тисяч гривень та частку у чотирикімнатній квартирі у Києві, по вулиці Дніпровська набережна у будинку 25. Ціну на квартиру Наталія Георгіївна завбачливо не вказує, хоча на сайті ОLX за подібну оселю просять 3-4 мільйони гривень.

Квартира за три мільйони

Екс-суддя не єдина власниця столичного житла на Дніпровській набережній, 25. Згідно Реєстру прав на нерухоме майно окрім пані Наталії помешканням володіє:

  • – її мати Дунаєвська Галина Пилипівна
 
  • – та ще троє людей, зв’язок яких з екс-суддею нам не вдалося встановити. Це:
 
  • – Мирон Васильович Іваницький,
 
  • – Богдан Миронович Іваницький (вочевидь батько з сином)
 
  • – та Андрієнко Анастасія Олексіївна.
 

Іваницький Богдан Миронович викладає правознавство та історію у ліцеї міста Новий Розділ, Львівської області. Згідно реєстру прав на нерухоме майно володіє ще однією квартирою у рідному місті. Приміщення також належить його батьку Мирону, сестрі Світлані Миронівні Верхолі та імовірно матері або тітці, Марії Василівні Іваницькій, яка також працює викладачем у тому самому ліцеї.

Навіщо працюючому вчителю у Новому Розділі та його батьку пенсіонеру знадобилося разом з екс-суддею купувати квартиру у Києві незрозуміло. Дунаєвська народилася у Кіровоградській області, вчилася в Харкові, а працювала де завгодно, тільки не на Львівщині. У загадкову квартиру вона не вписала навіть власного сина Дмитра Павловича Дорошенка, а двох чоловіків з Західної України вписала…

Власне для пані Дунаєвської, яка може дозволити собі купити будинок за мільйон гривень, три-чотири мільйони, мабуть, це не така вже й шалена сума. До того ж мати екс-судді Галина Пилипівна вже у віці і, найімовірніше, давно не працює. Тому можна припустити, що заможна донька допомогла матері оплатити вартість її частки у цій квартирі.

А ось звідки у пенсіонера Мирона Васильовича та вчителя Богдана Мироновича Іваницьких з Нового Розділу гроші на придбання площі у елітній новобудові, лишається загадкою. Втім, за словами наближених до пані Наталі осіб, які просили не називати їхніх прізвищ, Мирон Васильович є чоловіком екс-чиновниці, хоча Дунаєвська у декларації його не вказала.

Тож скоріше за все пані Наталія допомагала назбирати необхідну суму на цю квартиру не лише матері, а й своєму чоловіку Мирону Іваницькому та його сину від попереднього шлюбу Богдану.

Під час створення матеріалу використовувалися відомості з відкритих джерел: реєстру прав на нерухоме майно, сайту OLX та електронних декларацій.