Насіров може постати перед судом Великобританії

Правоохоронні органи Великобританії вивчають факти правопорушення з боку відстороненого голови ДФС Романа Насірова

“Наразі відповідні органи Великобританії вивчають всі факти, щоб встановити, чи відбувалися кримінальні правопорушення з боку громадянина Великобританії, який може постати перед судом в Сполученому Королівстві”, – йдеться в повідомленні посольства Великобританії в Україні на сторінці у Facebook.

У посольстві також висловили занепокоєння з приводу нещодавнього рішення Солом’янського районного суду Києва, де докази, надані Великобританією в рамках справи проти Романа Насірова, були відхилені.

Крім того, в дипломатичному представництві додали, що справа проти колишнього голови ДФС демонструє необхідність створення Спеціалізованого антикорупційного суду в Україні.

“Ця справа акцентує увагу на нагальній потребі у незалежній і прозорій судовій системі та необхідності якнайшвидшого створення спеціалізованого антикорупційного суду, до складу якого входитимуть ретельно перевірені судді, які належним чином зможуть розглядати корупційні справи проти чиновників”, – наголосили в британському посольстві.

Національне антикорупційне бюро України відреагувало на цю заяву посольства, зазначивши, йдеться про кримінальне провадження щодо зловживання владою і службовим становищем Романа Насірова.

“Нагадуємо, главу ДФС підозрюють у тому, що з травня 2015 до березня 2016 він прийняв ряд безпідставних і незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для компаній, задіяних у так званій “газовій схемі Онищенка”, на загальну суму 2 019 млрд грн. Під час розслідування було встановлено, що підозрюваний має громадянство Великобританії”, – зазначає НАБУ на сторінці у Facebook.

Раніше посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф повідомляла у “Твіттер”, що українській стороні було направлено інформацію про наявність британського паспорта у відстороненого голови ДФС Романа Насірова.

“Посольство Великобританії підтверджує направлення листа до НАБУ від 06.03.2017 та подальшої інформації, наданої паспортною службою ВБ українській стороні”, – зазначила Джудіт Гоф.