[:ru]NASA создаст подводную лодку для исследования Титана[:ua]NASA створить підводний човен для дослідження Титану[:]

Фахівці NASA спільно з вченим Вашингтонського університету розроблять підводний човен для дослідження вуглеводневих водойм на Титані. Субмарину планують відправити до супутника Сатурна протягом 20 років.

[:ru]

В криогенной лаборатории исследователи имитировали условия на Титане, поскольку температура у поверхности небесного тела  – минус 170-180 градусов Цельсия. Для этого в испытательную камеру добавлялась жидкая смесь метана и этана. В нее погружали небольшой нагревающийся картридж. Таким образом удалось понять, как тепло от подводной лодки будет влиять на гидродинамические характеристики.

WSU researchers build alien ocean to test NASA outer space submarine

Считается, что тепло, которое выделяется машиной, приведет к появлению пузырьков азота, способных помешать маневрированию, съемкам и работе балластных систем, которые закачивают или откачивают забортную жидкость.

Также ученые разработали специальную видеокамеру и оптическое устройство, которое назвали бороскопом. Оно может работать в экстремальных условиях, включая низкие температуры и высокое давление. В ходе эксперимента было установлено, что при наличии азота в углеводородных водоемах Титана жидкость замерзает при минус 198 градусах Цельсия, что означает низкую вероятность столкновения субмарины с айсбергом.

[:ua]

В кріогенній лабораторії дослідники імітували умови на Титані, оскільки температура на поверхні небесного тіла  – мінус 170-180 градусів Цельсія. Для цього у випробувальну камеру додавалася рідка суміш метану і етану. У неї занурювали невеликий картридж, що нагрівався. Таким чином вдалося зрозуміти, як тепло від підводного човна буде впливати на гідродинамічні характеристики.

WSU researchers build alien ocean to test NASA outer space submarine

Вважається, що тепло, яке виділяється машиною, призведе до появи бульбашок азоту, здатних зашкодити маневруванню, зйомкам і роботі баластних систем, які закачують або відкачують забортну рідину.

Також вчені розробили спеціальну відеокамеру і оптичний пристрій, який назвали бороскопом. Він може працювати в екстремальних умовах, включаючи низькі температури і високий тиск. У ході експерименту було встановлено, що за наявності азоту в вуглеводневих водоймах Титану рідина замерзає при мінус 198 градусах Цельсія, що означає низьку ймовірність зіткнення субмарини з айсбергом.

[:]