НАРДЕП БУЖАНСЬКИЙ ХОЧЕ СКАСУВАТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ МОВНОГО ЗАКОНУ

Відповідний законопроєкт №4528 подали депутати Бужанський, Дубінський, Євген Брагар (більш відомий як Продай-собаку) та інші.

Відповідний законопроєкт №4528 подали депутати Бужанський, Дубінський, Євген Брагар (більш відомий як Продай-собаку) та інші. Зокрема, народним обранцям не дає спокою норма Закону про функціонування української мови як державної, яка передбачає надання всіх послуг українською мовою, – повідомляють в мережі.

Так, від 16 січня набуває чинності норма закону, за якою українська мова має бути присутня в різних сферах життя: від бізнесу і до освіти. Найбільше стежити будуть за посадовцями та публічною сферою, але як відомо, штрафи відклали на три роки і ввели безкоштовні курси української для дорослих.

Але Бужанський стверджує, що буцімто “не хоче нічого міняти в частинах самого закону”, але вважає, що штрафи за порушення мовного законодавство треба скасувати, щоб “не плодити донощиків”.

Нардеп висловив думку, що сфера обслуговування не володіє українською мовою і буде платити за це штрафи. А тому каже, що “бізнес зобов’язаний тільки платити податки і більше нічим нікому не зобов’язаний”.

Текст ще не оприлюднено, але судячи з назви і з бурхливої агітації, Бужанський упродовж останніх днів проводив серед однопартійців, ідея полягає в тому, щоб зробити порушення закону про мову безкарними“, – прокоментував законопроєкт нардеп Володимир В’ятрович.