НАЙМОЛОДША ДОВІЧНО ЗАСУДЖЕНА ТАКИ СИДІТИМЕ, – РІШЕННЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ

24-річній Сніжані Кругляковій підтвердили вирок – довічне позбавлення волі за вбивство двох осіб. Про це повідомляє “Судовий репортер“.

Трохи більше години знадобилося суду, щоб вирішити долю дівчини. Судді вислухали скарги адвокатів та пояснення самої засудженої.

Як встановлено судом першої інстанції, 27 квітня 2018 року, Круглякова, перебуваючи за місцем проживання у квартирі в Чернігові, на ґрунті неприязних відносин з приводу її нетрадиційної орієнтації, убила свого опікуна Столбова та його колишню дружину Копилову. Чоловікові дісталося 33 ножових удари в голову, тулуб та кінцівки, а Копиловій – 38 ударів ножем. Від поранень вони померли на місці. Деснянський суд Чернігова засудив дівчину до довічного ув’язнення. Апеляційний суд залишив вирок без змін.
Матеріали справи

“У 2014-му році Круглякова самовизначилася з сексуальною орієнтацією, в 2017-му році про це дізнався Столбов, на грунті чого у них виникли конфлікти. 26.04.2018 вбирала в квартирі, в процесі чого вживала алкогольні напої. У цей день родина повернулася з дачі, після цього Столбов поставив свою машину в гараж, а коли повернувся додому близько опівночі, то Сніжана показала йому, що на молочних залозах зробила пірсинг. Після цього почався конфлікт, який супроводжувався негативними коментарями Бориса щодо нетрадиційної сексуальної орієнтації Сніжани. Потім він попросив дівчину принести йому гумові рукавички, щоб прибрати пірсинг. О 3 годині ночі Круглякова за допомогою колючо-ріжучих предметів завдала поранення обом батькам – спершу Борису, потім Тамарі, яка була в спальні”, – повідомлялося в обвинувальному акті. Потім прокурор перерахував характер та локалізацію тілесних ушкоджень. Столбову було нанесено не менше 33 ударів ножем, в числі яких наскрізні порізи гортані. Смерть Копилової наступила від множинних колото-різаних ран в області грудної клітини, шиї, лівої лопатки, серця, лівої легені та внутрішньої кровотечі від розриву внутрішніх органів, ніж лежав біля ліжка в спальні. За версією прокурора, “Круглякова сходила на кухню, де взяла ще один ніж та наздогнавши Бориса в передпокої, який подавав ознаки життя, завдала йому ще кілька ударів в область голови, тулуба та кінцівок. У коридорі Столбов впав, від чого отримав множинні забої”.

Вирок

Адвокат Кравченко повідомив, що Круглякова є наймолодшою із 23 жінок, яким в Україні призначено пожиттєве ув’язнення. Довічне дівчині призначили у віці 23 років. Він вважає, що цю справу розглянули із надзвичайним формалізмом.

Захист наполягав на скасуванні попередніх рішень та скеруванні справи на новий розгляд до першої інстанції.

Сьогодні в Україні не існує механізму перегляду такої міри покарання, як довічне ув’язнення, окрім помилування (через 20 років в’язниці засуджений може просити президента про помилування).

Круглякова наполягала на тому, що захищалася.