“Нафтогаз” вимагає у Кабміну 110 мільярдів компенсацій

НАК "Нафтогаз України" та її дочірнє підприємство ПАТ "Укргазвидобування" звернулися до уряду з вимогою компенсувати втрати у розмірі 110 млрд гривень за поставки газу у межах виконання спеціальних зобов'язань.

Компанії вимагають компенсації витрат, пов’язаних із виконанням обов’язків  покладених на них Кабінетом міністрів.

“Поточна схема покладення спецобов’язків шкодить і державі, і споживачам, і розвитку ринку. Існування цієї схеми протягом останніх 2 років коштувало значної суми грошей, яку ми оцінюємо у понад 110 млрд гривень”, — повідомив голова правління НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв.

Згідно з повідомленням, найбільше виконання спеціальних обов’язків вплинуло на ПАТ “Укргазвидобування”.

“Закон визначає, що компанія, яка виконує спеціальні обов’язки, має право на отримання компенсації своїх економічно обґрунтованих витрат, зменшених на доходи, отримані у процесі виконання спеціальних обов’язків, та з урахуванням допустимого рівня прибутку», – йдеться у повідомленні.

“За нашими розрахунками загальний розмір компенсації за виконання спеціальних обов’язків для “Укргазвидобування” за вказаний період становить до 74,8 млрд гривень”, — зазначає голова “Укргазвидобування” Олег Прохоренко у своєму листі до Кабміну.