Надання Україні ППО залишається головним пріоритетом для НАТО

Надання Україні систем протиповітряної оборони залишається одним з головних пріоритетів для Північноатлантичного альянсу після інциденту у Польщі.

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на брифінг генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.

“НАТО та союзники НАТО надають підтримку Україні. Ми допомагаємо Україні реалізувати право на самооборону, закріплене у Статуті ООН. Звичайно, Україна має право захищатися проти незаконної агресивної війни Росії проти України. І наш головний пріоритет зараз, один із топ-пріоритетів – надати Україні більше систем протиповітряної оборони”, – заявив Столтенберг.

Він також додав, що ракета, яка вчора, 15 листопада, впала на території Польщі, ймовірно, була випущена українськими силами ППО під час атак росіян.

“Але дозвольте мені прояснити: це не вина України. незаконна війна проти України. Союзники ясно дали зрозуміти, що продовжуватимуть підтримувати Україну в її праві на самооборону”, – наголосив генсек НАТО.

Нагадаємо, 15 листопада польські ЗМІ повідомляли, що на територію села Пшеводув впала російська ракета.

Сьогодні, 16 листопада, генсек НАТО Столтенберг заявив, що вибух у Польщі, ймовірно, спричинений українською ракетою ППО, але Україна не винна. Було також зазначено, що немає підтвердження, що інцидент у Польщі став наслідком навмисних дій.

Україна ж в свою чергу просить невідкладно надати доступ до місця вибуху в Польщі представникам Міністерства оборони та Держприкордонслужби, заявив секретар РНБО Олексій Данілов.