[:ru]НАБУ разоблачило 1,5 миллиардную схему компаний братьев Дубневичей[:ua]НАБУ викрило 1,5 мільярдну схему компаній братів Дубневичів[:]

Національне антикорупційне бюро України затримало у Львові чотири представника компаній «Енергія-Новий Розділ», «Енергія-Новояворівськ» та «Енергія», за підозрою у заволодінні понад 300 млн кубів газу НАК «Нафтогаз України» на суму майже 1,5 млрд гривень.

[:ru]

Согласно данным Единого государственного реестра юрлиц, конечными бенефициарами всех трех компаний являются народные депутаты от БПП Ярослав и Богдан Дубневичи.

По данным следствия предприятия-владельцы Новояворовской и Новороздольской ТЭЦ (Львовская обл) в течение 2013-2015 годов заключили ряд соглашений о закупке у НАК «Нафтогаз» природного газа для производства тепловой энергии населению.

“С целью удешевления тепла для этой категории потребителей, НАК поставлял коммерческим ТЭЦ газ по ценам, существенно ниже рыночных”, – заявили в НАБУ.

Более 300 млн кубов “льготного” газа Новояворовская и Новороздольская ТЭЦ получили незаконно, не планируя использовать его для нужд населения.

Как выяснило следствие, этот газ они использовали в своей хозяйственной деятельности для производства электричества, которое в дальнейшем реализовывало ГП “Энергорынок” по рыночной цене.

Таким образом, в результате этой схемы, – отмечают детективы Бюро, – ТЭЦ получили сверхприбыли, сопоставимые с размером ущерба, причиненного НАК “Нафтогаз Украины”.

[:ua]

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами усіх трьох компаній є народні депутати від БПП Ярослав і Богдан Дубневичі.

За даними слідства, підприємства-власники Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ (Львівська обл) протягом 2013-2015 років уклали ряд угод про закупівлю у НАК «Нафтогаз» природного газу для виробництва теплової енергії населенню.

“З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових”, – заявили в НАБУ.

Більше 300 млн кубів “пільгового” газу Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ отримали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення.

Як з’ясувало слідство, цей газ вони використовували у своїй господарській діяльності для виробництва електрики, яке в подальшому реалізовувало ДП “Енергоринок” за ринковою ціною.

Таким чином, в результаті цієї “схеми”, – на думку детективів Бюро, – ТЕЦ отримали надприбутки, зіставні з розміром збитку, заподіяного НАК “Нафтогаз України”.

[:]