НАБУ: відкрито матеріали справи щодо корупції в аеропорту “Бориспіль”

Про це сьогодні вранці повідомлено на сайті НАБУ

НАБУ та САП завершили розслідування факту завдання понад 16,5 млн грн у результаті незаконного розпорядження майном державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» (далі – ДП «МА «Бориспіль»). 2 лютого 2021 року двом підозрюваним відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду, – йдеться у повідомленні.

Серед підозрюваних:колишній керівник підприємства – ч.2 ст.364 («Зловживання владою або службовим становищем») КК України; начальнику служби орендних відносин – ч.5 ст.27, ч.2 ст.364 КК України.

Повідомляється, що службові особи ДП «МА «Бориспіль» у 2016-2017 роках на підставі укладених договорів попередньої оренди неправомірно передавали приміщення суб’єктам підприємницької діяльності поза конкурсом за заниженою вартістю. За трьома незаконними договорами розмір завданої ДП «МА «Бориспіль» шкоди перевищує 16,5 млн грн. Оскільки майно належить державі, передавати його в оренду має право виключно Фонд державного майна України за відповідною конкурсною процедурою та з погодження Міністерства інфраструктури як уповноваженого органу управління.

За даними слідства, службові особи ДП «МА «Бориспіль» припинили укладання попередніх незаконних договорів в інтересах представників суб’єктів підприємницької діяльності лише за відповідними Рекомендаціями Національного бюро про усунення причин та умов, що сприяють вчиненню кримінального правопорушення.

Зазначені факти детективи НАБУ розслідували з червня 2019 року.