НА ЖИТОМИРЩИНІ ВІДМИВАЛИ КОШТИ З БЮДЖЕТУ НА КИСНЕВІ АПАРАТИ

Кому війна, а кому рідна мати - на відмивці коштів викрито керівника департаменту охорони здоров'я Житомирщини - Миколу Суслика.

Про викриття чиновника на гарячому під час отримання другої частини грошей повідомили у прес службі Офісу генерального прокурора. Згідно з офіційними даними, посаду керівника Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА обіймає Микола Суслик.

Під час отримання відкату з ковідного фонду 22 січня було затримано начальника Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА. За виділення 1 мільйону 230 тисяч гривень для купівлі життєво необхідних важким хворим кисневих апаратів чиновник вимагав 10% відкату. На сьогоднішній день службовцю вже повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Що взагалі відомо про відмивку під час закупівель для ковідних хворих на Житомирщині?

Як стверджують слідчі, Суслик нібито вимагав гроші у директора однієї з житомирських комунальних лікарень.За 10% від суми він обіцяв зголоситися на виділення 1,2 мільйона для купівлі вкрай дефіцитних кисневих концентраторів.


Виділення коштів на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду “ковідних” лікарень, передбачено постановою Кабінету Міністрів України №1099 від 11.11.2020 “Про виділення коштів для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, – підкреслили в Офісі генпрокурора.

Правоохоронці заздалегідь знали про наміри чиновника незаконно отримати гроші. Тому для документації злочину вони слідкували за тим, як йому спочатку передали 51 тисячу гривень. А от після отримання 72 тисяч його вже затримали. Сталося це безпосередньо у приміщення обласного департаменту.
Незабаром зловмиснику обиратимуть запобіжний захід.

Приєднуйтесь до нашого каналу в телеграм https://t.me/kyiinform