НА ЖИТОМИРЩИНІ РОЗБИРАЮТЬСЯ З ПОЛІЦЕЙСЬКИМИ, ЯКІ ПОБИЛИ ЛЮДИНУ

Керівника місцевого відділку поліції усунули від посади, а причетних правоохоронців - відсторонили.

Поліція Житомирщини розпочала службову перевірку щодо можливого побиття поліцейськими 18-річного хлопця у місті Малин.

«Головне управління Нацполіції в області висловлює вибачення юнакам та їх родинам за дії співробітників. Позиція керівництва
Головного управління принципова — об’єктивно розібратись у ситуації та притягнути винних до відповідальності згідно із законом», — наголосили у поліції області.

Що цьому передувало?

Офіс генпрокурора відкрив справу щодо надмірного застосування сили поліцейськими у місті Малин Житомирської області. Справа стосується 18-річного хлопця, якого правоохоронці нібито побили та вимагали від нього зізнатися у крадіжці автомобіля.


Керівника відділення усунули від посади, а поліцейських із групи реагування — на час перевірки відсторонили від виконання службових обов’язків, повідомляє прес служба поліції Житомирської області.Там також зазначили, що у діях поліцейських Малинського відділення вже було виявлено низку порушень і зазначили, що за результатами службової перевірки прийматимуть рішення щодо подальшої роботи поліцейських, а також притягнення керівника відділення до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, усі матеріали перевірки обіцяють скерувати до територіального управління Державного бюро розслідувань. Офіс генпрокурора відкрив справу щодо надмірного застосування сили поліцейськими у місті Малин Житомирської області. Справа стосується 18-річного хлопця, якого правоохоронці нібито побили та вимагали від нього зізнатися у крадіжці автомобіля.

Про факт побиття першим у соцмережі повідомив Денис Сєнік, керівник служби першої заступниці міністра закордонних справ Еміне Джапарової. Він зазначив, що справа стосується його 18-річного племінника Арсена.

Сєнік повідомив, що під час прогулянки до хлопця та його друга почали чіплятися приблизно десять невідомих людей — вони почали бити їх ногами та вимагати гроші. Крім того, зловмисники вимагали розповісти, де є автомобіль «Мазда». Коли хлопці почали говорити про поліцію, один з нападників сказав, що він сам працівник поліції під прикриттям.

«Через 5 хвилин з’явився автомобіль з логотипом поліції, з якого вийшли два поліцейських у формі. Молодий поліцейський підійшов до Арсена, коли той був на землі, витягнув пістолет, звів курок, притулив пістолет до чола і натиснув на гачок. Пістолет не був заряджений. Після цього поліцейський вдарив Арсена пістолетом. На обурення Арсена, інший поліцейський відповів ударом ноги в голову», — розповів Сєнік.

Він зазначив, що після цього до місця події приїхав ще один автомобіль поліції. Звідти вийшли двоє поліцейських, які без пояснень забрали хлопців у місцевий відділок. Там від них вимагали зізнатися в крадіжці автомобіля, а прохання подзвонити батькам відхиляли протягом 4 годин. Хлопців відпустили лише о 2:30 ночі. О 3 год хлопців повернули додому без будь-яких пояснень і вибачень, стверджує Сєнік. До ранку в Арсена текла кров з носа, була нудота і головний біль. До слова, автомобіль, зізнання у викраденні якого намагалися вибити з хлопця, знайшли того ж дня, коли він зник.

Як розповів Сєнік, наступного дня Арсен з батьками поїхав до поліції, щоб написати заяву та зняти побої. Однак і там, і в прокуратурі їм відмовили. Хлопцю довелося зробити це у місцевій лікарні, де його зустріли поліцейські. Вони повели Арсена на зустріч із прокуроркою, де вона постійно намагалася мінімізувати та пом’якшити дії поліції, а згодом видала йому незареєстровану копію протоколу, яка не мала печатки.

Також Сєнік зазначив, що висновки судмедекспертизи йому не повідомили, а також не дали результат рентгенівського дослідження з підозрою на зламаний ніс і струс мозку.

Приєднуйтесь до нашого каналу в телеграм https://t.me/kyiinform