На Закарпатті створять систему відеонагляду за річкою Тиса

Управління водних ресурсів річки Тиса здійснює розробку документації для створення відеосистеми, що проводитиме моніторинг стану річки на українсько-угорському кордоні.

Лише 20% сміття, що потрапило до Угорщини по річці Тиса, має українське походження. Решта надходить з річки Сомеш (Румунія).

Такими є результати експертизи, проведеної робочою групою, до якої увійшли представники правоохоронних та природоохоронних органів України та Угорщини, йдеться у повідомленні Держекоінспекції України.

Однак те, що наша країна продукує лише п’яту частину всіх відходів, що засмічують Тису, абсолютно не знімає з нас відповідальності за налагодження системи поводження з відходами. Це розробка Схем санітарного очищення населених пунктів, що передбачає налагодження системи збирання та утилізації сміття, це розвиток інфраструктури для переробки відходів – сортувальних ліній, сміттєспалювальних заводів тощо.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

За свідченнями екологів, важливе значення має і налагодження моніторингу стану річок. Один із кроків для впровадження такої системи спостереження невдовзі буде прийнятий. Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса здійснює розробку документації для створення відеосистеми, що проводитиме моніторинг стану річки на українсько-угорському кордоні.

Впровадження такого спостереження дозволить вчасно виявляти сміттєві затори та вживати заходів для їх усунення до того, як вони потраплять на територію сусідньої країни.

Нагадаємо, що раніше стало відомо про загибель риби в акваторії річки Сугоклія.