На ЗАЕС буде функціонувати постійна місія організації

Станція і її фізична цілісність були порушені кілька разів, випадково або навмисно.

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Енергоатом.

“Наша робота на станції тільки почалася. Я багато чого бачив. І мої люди все ще знаходяться там. Ми мали можливість обійти весь майданчик. Я входив всередину блоків, я мав можливість побачити аварійні системи, дизель-генератори, інші елементи. Також ми відвідали блокові щити управління декількох енергоблоків”, – зазначив Гроссі.

За словами глави МАГАЕТЕ, експерти Міссі вибрали три-чотири ключові зони, які ми треба було побачити.

“Ми збираємося бути присутніми на станції протягом тривалого часу. У нас багато роботи, що стосується проведення детального аналізу деяких технічних аспектів того, що ми побачили”, – заявив генеральний директор МАГАТЕ.

“МАГАТЕ намагається встановити певні механізми і, зокрема, забезпечити присутність наших людей там, щоб поліпшити ситуацію”, – заявив Гросс.

Він зазначив, є дві групи технічних експертів. Перша буде перебувати на ЗАЕС до неділі або понеділка, продовжуючи оцінку, продовжуючи роботу, яка була розпочата сьогодні, працюючи в тих же місцях. Вони можуть сформувати певні спостереження і висновки оцінки, щоб детально сформувати звіт.

“Після цього планується забезпечити на АЕС нашу постійну присутність. Вони повинні будуть давати об’єктивну нейтральну технологічно обґрунтовану оцінку того, що відбувається на станції“, – сказав Гроссі.

Генеральний директор МАГАТЕ підкреслив, що українські працівники станції перебувають у важкому емоційному і психологічному становищі. Але завдяки своєму професіоналізму вони відмінно виконують всю покладену на них відповідальну роботу.

“Звичайно, мені вдалося багато поспілкуватися з працівниками, з людьми з Енергодара. Що я їм сказав? Що я їду, але МАГАТЕ залишається на станції”, – додав він.