НА ВИМОГУ РОСІЇ ЗАТРИМАЛИ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ

Раніше Орєшнівков мав російське громадянство та брав участь в анти-путінських рухах

У Джакарті (Індонезія) Інтерполом на запит Росії був затриманий громадянин України Михайло Орєшніков, про це написала Юлія Толопа у Фейсбук.

«При затриманні у Михайла були вилучені українські документи, а в акті затримання і подальших документах його записали громадянином РФ. Йому було заборонено зв’язуватись з українським посольством та перші тижні тримали в окремій камері з обмеженням у будь-яких правах» – написала Толопова. 

МЗС України та українське посольство в Індонезії поки не можуть вплинути на ситуацію. Цими днями може відбутися екстрадиція Михайла до Росії.

Михайло Орєшніков колишній громадянин РФ – активний діяч антипутінського руху спротиву. У 2014 році відкрито виступав проти окупації Криму та інформував спільноту про злочини т.зв. «зелених чоловічків» в Україні.

За свої дії неодноразово був затриманий поліцією РФ та катований. Після погроз життю виїхав до України, де продовжував, як блогер, боротись з путінським режимом. Маючи українське коріння, у 2016 році Михайло отримав українське громадянство, а перед тим, згідно з законом, відмовився від громадянства РФ.

Відповідь МЗС на запит “Української правди”

Справа Михайла Орєшнікова перебуває на особливому контролі посольства України в Індонезії та Міністерства закордонних справ України.

За інформацією МЗС, Михайло Орєшніков юридично не оформив вихід з громадянства Російської Федерації”. (це причина чому він був записаний як росіянин)

23 листопада посол України в Індонезії провів зустріч з керівництвом Національного центрального бюру Інтерполу в Індонезії та поінформував про випадки зловживання російською стороною інструментами Інтерполу для переслідування громадян за політично вмотивованими звинуваченнями.
Дипломатична установа України також направила відповідну ноту до Міністерства закордонних справ Індонезії.
Український консул відвідав Михайла Орєшнікова в місці тримання. Зазначається, що за його сприяння, затриманий провів телефонні розмови з рідними. Консул також передав засоби індивідуального захисту. За даними МЗС, скарг щодо умов утримання чи стану здоров’я затриманий не висловлював.