На Вінниччині впорядкували початок річки Рось

В гідрологічному заказнику "Зелені криниці" на Вінниччині, біля витоків річки Рось в Погребищенському районі, відбулась громадська толока впорядкування та благоустрою.

Про це повідомляє громадський активіст, історик, депутат Вінницької обласної ради 7-го скликання Володимир Барцьось.

Повідомляється, що організатор акції громадська організація “Український діалог за національну єдність”, актив громадських організацій з Погребища. Також долучились представники громадських організацій з Вінниччини: “Молода Подільська Січ”, обласного молодіжного центру “Квадрат”, козацтва, Руху, краєзнавці, митці, представники влади Погребищенської об’єднаної громади, місцевої сільської влади, Вінницької облради та інші небайдужі громадяни.


Організатори провели освячення нового джерела у витоках Росі, а також заклали парк Козацької слави імені Максима Кривоноса. Так, спільними силами громади було висаджено в заказнику більше сотні саджанців горіха та інших дерев і кущів.

Особисто я виступив від історичного клубу “Холодний Яр” із закликом плекати пам’ять про національних героїв нашого краю в минулому і сучасному житті, берегти і дбайливо розвивати цей заказник як природну і сакральну перлину Вінниччини і України, а особливо посилити діяльність керівництва органів влади – Погребищенської міської об’єднаної громади з метою комплексного проведення благоустрою заказника та максимального сприяння ініціативам громадськості в проведенні заходів національно-патріотичного спрямування! Разом можемо зробити більше для рідного краю!“, – говорить співорганізатор акції Володимир Барцьось.

Довідково: Рось – річка, що переважно тече на Придніпровській височині, у межах Вінницької, Київської та Черкаської областей України. Річковий басейн частково також охоплює Житомирську область. Є правою притокою Дніпра. Довжина 346 км.

«Зе́лені крини́ці» – гідрологічний заказник місцевого значення, розташований на території Левківської сільської ради Погребищенського району Вінницької області. Тут у балці Дубина вода трьох джерел дає початок річці Рось.