НА ВІННИЧЧИНІ 10 РОКІВ ГРОМАДА СЕЛА ВЛАСНИМИ СИЛАМИ ВІДБУДУВУВАЛА ЦЕРКВУ

На Вінниччині у селі Новоселиця Жмеринського району громада власними силами наново відбудувала церкву. До цього часу мешканцям доводилось ходити на службу у сусідні села, а це більше восьми кілометрів.

На місці новозбудованої церкви колись вже стояла святиня, проте радянська влада у 1937 році розібрала будівлю до камінчика, а тому ходити на службу мешканці були вимушені до сусідніх Людавки та Почапинців.

Спроба відродити власну церкву була не першою: ще в 2009 року сільську школу, яку закрили через відсутність учнів, переобладнали щось на зразок божого дому. Проте недовгий час церковний притулок прослужив громаді: його через аварійний стан вимушені були закрити. З того часу громада Новоселиці власноруч вирішила збудувати нову церкву на місці зруйнованої радянською владою.

За словами настоятеля церкви ігумена Тимофія, з того часу постійно вівся збір коштів, а до процесу відбудови святині долучилось усе село. “Збір коштів відбувався постійно, намагалися збирати під час Коляди та інших релігійних свят. Будували всім селом, в кого вдома були будівельні матеріали, на решту скинулися грошима”, – каже ігумен Тимофій. Усі будівельні роботи виконували самі ж селяни, хтось бетонував, хтось робив кладку, а хтось займався оздобленням церкви.

За словами ігумена Тимофія, витратили на все орієнтовно півмільйона гривень, а сам процес зайняв майже десять років. Роботи завершені на 95% відсотків. Необхідно доробити іконостас та облаштувати територію навколо будівлі, проте вже у церкві проводять службу.