НА УКРАЇНСЬКИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯХ ІСТОРИЧНИЙ МІНІМУМ ЗАПАСІВ ВУГІЛЛЯ

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на виступ головного диспетчера НЕК "Укренерго" Віталія Зайченко на засіданні НКРЕКП.

Запаси вугілля на складах українських теплоелектростанцій на сьогоднішній день становлять 455 тис тонн, що не може гарантувати повну енергетичну безпеку країни та є історичним мінімумом.

На жаль, склади вугільних електростанцій спрацьовані до рівня, який, напевно, є найнижчим за весь період незалежності України. Хочу звернути увагу, що половина цього вугілля зосереджена на двох станціях: 116 тис. тонн антрациту на Луганській ТЕС і 105 тис. тонн на Слов’янській ТЕС, яка, як ви знаєте, не працює. Залишилося на всіх інших станціях 220 тис. тонн, яких абсолютно недостатньо для гарантування енергетичної безпеки країни“- висловився Зайченко. 

Згідно його слів, активні запаси вугілля нижче гарантованих на 522 тис. тонн – на 51 тис. тонн з антрациту і на 471 тис. тонн – з газового вугілля.
Ним також було наголошено, що минулий “морозний” тиждень енергосистема витримала завдяки нарощуванню імпорту електроенергії з Білорусі: в період з 18 до 24 січня він збільшився з 6,3 до 9,4 млн кВт-год на добу. 

Водночас, пропускної здатності між енергосистемами двох країн недостатньо для забезпечення потреб України. Так, вона становить 900 МВт, а потребу України в імпорті оцінюють на рівні 1,5 ГВт.

Без достатніх поставок вугілля збалансуватися можна буде або при переході на спалювання природного газу або за рахунок відключення споживачів“, – наголосив Зайченко.

Приєднуйтесь до нашого каналу в телеграм https://t.me/kyiinform