На росії школяра підозрювали у дескридитації армії

Справу порушили через те, що учень 11-го класу зробив у місцевому телеграм-чаті репост публікації радника голови офісу президента України Михайла Подоляка про вбивства цивільних під час захоплення російськими військами Запорізької АЕС.

Підписуйтесь на нас у telegram

Лінгвістичні експертизи показали, що в повідомленні обвинуваченого не було твердження про факт, він лише пропонував обговорити цю новину, повідомив адвокат Єгор Солунін.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на російську службу Радіо Свобода.

Підліток провину не визнав. Закривши справу, суд зобовʼязав школяра до 7 грудня з 22-ї до 6-ї години перебувати під наглядом матері.

17-річний школяр став підозрюваним у кримінальній справі щодо дискредитації армії у квітні. Слідчі змусили його підписати зобовʼязання щодо нерозголошення.

Попри кримінальне переслідування, хлопець продовжив писати скарги на агітацію, яка, на його думку, порушувала дизайн-код Новосибірська. У травні він поскаржився на вивіску «ZА МИР, ТРУД, МАЙ!», яка зʼявилася в центрі мімта. Вивіску зняли, однак через деякий час повісили інший банер із буквою Z, яку в Україні вважають одним із символів агресії Москви.