[:ru]На рабочем месте арестован личный переводчик Гройсмана, которого подозревают в шпионаже[:ua]На робочому місці заарештовано особистого перекладача Гройсмана, якого підозрюють у шпигунстві[:]

20 грудня СБУ затримала українського чиновника, співробітника Служби протоколу Кабінету міністрів України Станіслава Єжова. Підозрюють, що він співпрацював з російськими спецслужбами щонайменше два роки.

[:ru]

Кем работал Ежов?

В Кабмине Станислав Ежов занимал должность заместителя руководителя протокола премьер-министра Украины Гройсмана. Именно он отвечал за перевод встреч с иностранными делегациями и даже самостоятельно переводил некоторые из них. Его называли одним из лучших синхронных переводчиков в Министерстве иностранных дел.

Чиновник пользовался уважением и доверием, имел доступ к закрытой служебной информации. По словам Гройсмана, Ежов работал с ним еще в Верховной Раде, а позже перешел в Кабинет Министров. Известно, что ранее он был послом Украины в Словении и США. Он также работал в Администрации беглого президента Януковича, но люстрационную проверку прошел успешно.

Агент Кремля

Согласно информации СБУ, Ежова завербовали во время его работы в США. Таким образом, с российскими спецслужбами украинский чиновник сотрудничал минимум 2 года.

После его ареста в СМИ начала появляться информация с его страницы в соцсетях. На ней чиновник открыто критиковал действия евромайдановцев, называл свержение памятника Ленина фашизмом и ностальгировал по советскому прошлому. Очевидно, что Ежов симпатизировал Москве, еще задолго до того как его завербовали российские спецслужбы.

Результат пошуку зображень за запитом "Станіслав Єжов"

Станислав Ежов, Фото из социальных сетей

Также депутат Антон Геращенко отмечал, что жена задержанного агента Кремля россиянка. В «Сбербанке» она хранила 286 млн. рублей. Депутат не исключает, что Ежова могли запугивать сведениями относительно его жены.

Как Ежов передавал информацию?

Начальник департамента контрразведки СБУ Алексей Петров рассказал , что Ежов «работал как настоящий шпион». Он похищал документы, подслушивал служебные новости, собирал инсайдерские данные у коллег. Затем оформлял добытую информацию в виде служебных записок и передавал ее своим кураторам в РФ.

Также оперативники СБУ задокументировали, как чиновник собирал информацию о деятельности правительственных структур. Для этого он использовал специальное оборудование, а собранные данные передавал через электронные каналы связи. Задачи относительно того, какую информацию нужно собрать он получал из Российской Федерации.

Во время обысков правоохранители изъяли у Ежова ноутбуки и планшеты. На них есть доказательства, что украинский чиновник передавал информацию стране-агрессору и вел переписку со спецслужбами РФ.

[:ua]

Ким працював Єжов?

У Кабміні Станіслав Єжов обіймав посаду заступника керівника протоколу прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.  Саме він відповідав за переклад зустрічей з іноземними делегаціями і навіть самостійно перекладав деякі з них. Його називали одним з найкращих синхронних перекладачів у Міністерстві іноземних справ.

Чиновник користувався повагою та довірою, та мав доступ до закритої службової інформації. За словами Гройсмана, Єжов працював з ним ще у Верховній Раді, а пізніше перейшов до Кабінету Міністру. Відомо, що раніше він був послом України у Словенії та США. Працював у Адміністрації президента-втікача Януковича, але люстраційну перевірку пройшов успішно.

Агент Кремля?

Згідно інформації СБУ, Єжова завербували під час його роботи у США. Таким чином з російськими спецслужбами український чиновник співпрацював щонайменше 2 роки.

Після його арешту у ЗМІ почала з’являтися інформація з його сторінки у соцмережі. На ній чиновник відкрито критикував дії євромайданівців, називав повалення пам’ятника Леніна фашизмом та ностальгував за радянським минулим. Очевидно, що Єжов симпатизував Москві, ще задовго до того, як його завербували російські спецслужби.

Результат пошуку зображень за запитом "Станіслав Єжов"

Станіслав Єжов, Фото з соціальних мереж

Також депутат Антон Геращенко зазначав, що дружина затриманого агента Кремля росіянка. У «Сбербанку» вона зберігала 286 млн. рублів. Депутат не виключає, що Єжова могли залякувати питаннями стосовно його дружини або погрожувати її або його скомпрометувати.

Як Єжов передавав інформацію?

Начальник департаменту контррозвідки СБУ Олексій Петров повідомив , що Єжов «працював як справжній шпигун». Він викрадав документи, підслухував службові новини, збирав інсайдерські данні серед колег. Потім  формував здобуту інформацію у вигляді службових записок та передавав її своїм кураторам до РФ.

Також оперативники СБУ задокументували, як чиновник збирав інформацію про діяльність урядових структур. Для цього він використовував спеціальне обладнання, а зібрані данні передавав через електронні канали зв’язку. Завдання щодо того, яку інформацію потрібно зібрати він отримував з Російської Федерації.

Під час обшуків правоохоронці вилучили у Єжова ноутбуки та планшети. На них є докази, що український чиновник передавав інформацію країні-агресору та листувався зі спецслужбами РФ.

[:]