На Рівненщині попередили контрабанду бурштину та вилучили 650 кг «сонячного каменю»

За попередніми даними слідства, до незаконного бізнесу причетні десять мешканців райцентру Сарни.

Служба безпеки України у Рівненській області заблокувала діяльність злочинної групи. Організатори налагодили системний механізм незаконного видобутку бурштину у великих обсягах, його обробку та збут за кордон.

Оперативники спецслужби викрили «на гарячому» 16 старателів під час незаконного видобутку бурштину на землях державного фонду поблизу с. Новаки Вараського району. У них було вилучено 5 мотопомп кустарного виробництва, знаряддя, призначене для здійснення незаконного промислу, 4 автотранспортні засоби та бурштин-сирець.

У ході 24 обшуків за місцями проживання, підсобних приміщеннях і цехах незаконної обробки камінню правоохоронці вилучили: майже 650 кг бурштину-сирцю різних фракцій; 35 мотопомп кустарного виробництва; 3 одиниці вогнепальної зброї, повідомляється на офіційному сайті служби безпеки.

За оперативною інформацією, виявлений товар зловмисники планували контрабандою переправити до однієї з країн Східної Азії.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

За попередніми даними слідства, до незаконного бізнесу причетні десять мешканців райцентру Сарни. Ділки нелегально видобували бурштин-сирець для реалізації на чорному ринку. Частину товару для перепродажу вони скуповували в інших учасників тіньового промислу.

Раніше kyiinfo повідомляло, що спецпризначенці вилучили бурштин на 30 мільйонів гривень.