На Програму медичних гарантій у 2022-му році виділено рекордні 157,3 мільярда, – Ляшко

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко разом із представниками НСЗУ, головами постійних депутатських комісій та керівниками регіональних департаментів охорони здоров’я обговорили проєкт стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року. Її прийняття дасть змогу забезпечити медичних працівників гідною оплатою та умовами праці.

На Програму медичних гарантій у 2022 році передбачено рекордні 157,3 мільярда гривень. Це на 33,8 мільярда більше у порівнянні з 2021 роком. Про це повідомляє kyiinfo з покликанням на Міністерство охорони здоров’я України.

​”Наступний рік – це рік, коли заробітні плати медикам мають стати ринковими. У збільшенні Програми медичних гарантій вже закладено можливість виконати Указ Президента України щодо підвищення базового рівня зарплат медичним працівникам. Головний лікар повинен раціонально та справедливо розпоряджатися коштами лікарні згідно з фінансовим планом. Гроші, перш за все, повинні іти на закупівлю ліків, витратних матеріалів, фінансову мотивацію працівників”, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

​Також у межах бюджету Програми понад 26 мільярдів гривень передбачено на первинну медичну допомогу, а на лікування онкологічних захворювань заплановано понад 8,3 мільярда. На відшкодування інсулінів та лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” у наступному році заплановано 4,6 мільярда гривень.

“Окремо хочу наголосити, що ефективність медичного закладу залежить багато в чому від керівника та управлінських рішень місцевої влади. Хочете якісну медичну допомогу – підтримуйте свої лікарні на рівні громад”, – додав Міністр.

Читайте нас у telegram