На Полтавщині суд дав 20 років в’язниці чоловіку за вбивство піврічного сина

Хорольський райсуд призначив покарання молодому батьку, якого обвинуватили в умисному вбивстві піврічного сина, яке він здійснив у нетверезому стані.

Обвинувачений Артем Ковалевський свою вину не визнав і показав, що він упустив дитину на підлогу, підняв та ліг спати.

8 лютого відбулося засідання Хорольського райсуду під головуванням судді Наталії Миркушіної, де розглянули матеріали справи щодо Артема Ковалевського, одруженого, із середньо-спеціальною освітою, безробітного, раніше не судимого. Його обвинуватили у вчиненні злочину, передбаченого п.2 ч.2 ст. 115 КК України (Умисне вбивство), – повідомляє “Полтавщина”.

Мова йде про резонансне вбивство у селі Вовчик Лубенського району, яке сталося 4 листопада 2019 року. Тоді молодий батько вбив свого 6-місячного сина, який, ймовірно викликав агресію чоловіка через свій плач.

8 листопада 2019 року журналісти ТСН опитали мешканців села Вовчик, щоб дізнатися про їх думку з приводу трагедії. В цілому односельці родини Ковалевських говорять, що сім’я — 21-річний батько Артем, 20-річна матір Тетяна та майже 2-річний старший та піврічний молодший сини (молодший також Артем) — не була неблагонадійною.

Обвинувачення так подало події того вечора: Артем Ковалевський, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння та у стані, викликаному вживанням наркотичних засобів, будучи агресивно налаштованим після сварки з дружиною, близько 21 години прийшов до місця свого проживання. Роздратований плачем молодшого сина (а старший на той момент був у бабусі), обвинувачений кулаками завдав не менше 9 ударів в ділянку голови шестимісячному синові, від яких він помер.

Батько не визнав, що вбив сина

Обвинувачений свою вину не визнав та показав, що того вечора він повернувся з роботи і запропонував своїй дружині піти до магазину відсвяткувати день народження свого товариша. Дружина відмовилася, через що вони посварилися. Вдома обвинувачений був близько однієї години, потім сам поїхав автомобілем ВАЗ-2106 на святкування до магазину, де на нього чекала компанія.

Під час святкування обвинувачений випив 2 пляшки вина місткістю по 0,7 л кожна. Святкування пройшло спокійно, без конфліктів. Він сів в автомобіль та протягом 15 хвилин, доки не прийшла дружина, намагався його завести. В цей період він ні до кого не дзвонив та не просив допомоги. Коли прийшла потерпіла, він близько 20 хвилин лаявся з нею через свій стан алкогольного сп’яніння.

Дружина вмовляла його йти додому, але він не хотів, допоки вона не сказала, що син сам знаходиться вдома і віддала йому ключі від квартири. Обвинувачений відразу пішов додому, а його дружина залишилася біля магазину, щоб перегнати автомобіль додому. Зайшовши до квартири, він роздягнувся, у квартирі була тиша. Сина він не бачив, тому він подумав, що той спить. Будучи п’яним, дітей на руки він не брав, тому одразу через 1-2 хвилини, не вмикаючи світла, він ліг спати. Його розбудила дружина і повідомила про смерть сина.

Після пробудження він побачив на кухні мертвого сина і 6 працівників поліції. Один із них відразу ударив його кулаком в голову, а потім його завели в залу і всі поліцейські по черзі стали його бити, після чого його повезли в приймальне відділення ЦРЛ, де він продув «Драгер» та здав кров. На слідчому експерименті під впливом слідчого він пояснив, що впустив сина.

Однак суд вирішив, що його вина доводиться сукупністю досліджених доказів.

Дружина Тетяна показала, що після того, як невдало намагалася відбуксирувати автомобіль, вона через 15 хвилин повернулася додому, де залишила сина. Її чоловік спав, а дитини не було в ходунцях. Потерпіла знайшла сина у колясці, він був весь синій і не дихав. Потерпіла подзвонила до медпрацівника і винесла йому сина. Той констатував смерть хлопчика.

Експертиза підтвердила, що в день убивства обвинувачений отримав тілесні ушкодження у вигляді саден на тильній стороні фаланг пальців правої руки, які могли утворитися при ударі. Експертиза також довела, що на зрізах нігтів обвинуваченого виявлено клітини епідермісу та крові його сина. Знайдено також рушник зі слідами крові загиблого.

Смерть дитини настало у час, коли обвинувачений був вдома.