На півдні України знову екологічне лихо

Пожежники нагадують, що за спалювання сухої трави та листя законом передбачений штраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в'язниці.

Пожежні бригади ДСНС гасили пожежу очерету у Миколаєві. Того ж дня, вогнеборцям довелося гасити аналогічну пожежу в селі Матвіївка, Миколаївської області.

Ймовірна причина обох пожеж — підпал, йдеться у повідомленні пресслужби ДСНС України. Загалом, рятувальники Херсонщини чотири рази виїжджали на гасіння очерету в Білозерському, Олешківському та Голопристанському районах. Загальна площа гасіння склала майже три гектари.

Пожежники наголошують, що подібні загоряння можуть призвести до людських жертв. Нещодавно у Харкові з пожежі вогнеборці врятували 13 людей.

Також не слід забувати, що минулого року внаслідок пожеж у Луганській області загинули 9 осіб та щонайменше 10 осіб госпіталізовано.

Нагадаємо, що Верховна Рада 16 грудня підтримала в першому читанні законопроєкт про “посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж”, який передбачає підвищення штрафів за порушення правил протипожежної безпеки.

Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA