НА ПЕРІОД ЛОКДАУНУ В УКРАЇНІ ЗАБОРОНЯТЬ ПРОДАВАТИ РЯД ТОВАРІВ

З 8 січня 2021 року до 25 січня 2021 року, в Україні забороняється торгівля будь-якими товарами, окрім харчових продуктів, лікарських засобів та виробів медичного призначення, засобів гігієни та зв’язку, а також кормів, ветеринарних препаратів, насіння, засобів захисту рослин, повідомляє Американська торговельна палата (Палата)

На період локдауну, відповідно до рішення Кабміну, в супермаркетах буде заборонений продаж  значної частини товарів повсякденного вжитку: побутової хімії та інструментів, одягу, пресу, лампочок, батарейок, дитячих товарів для навчання.

Супермаркети будуть вимушені закривати окремі відділи або забороняти продаж таких товарів безпосередньо при розрахунку на касі. Замовлення таких товарів можливе лише за адресною доставкою.

«Таке рішення не лише є прямим обмеженням прав споживачів у придбанні необхідної продукції, але й потенційно призводитиме до виникнення конфліктних ситуацій в магазинах», – зазначають у Палаті.

У Палаті вказують, що торговельні заклади є цілісною торговельною одиницею, до того ж єдиною, що здатна задовольнити базові потреби населення в умовах карантину, а таке обмеження їх асортименту є нелогічним, оскільки споживач, перебуваючи у торговельному закладі, має рівний доступ до всіх товарів. Тому, варто очікувати додаткових збитків для бізнесу та держави, а також значного невдоволення споживачів.