НА ОДЕЩИНІ СПАЛАХ ЧУМИ

У разі спалаху АЧС, та за правилами, все поголів’я свиней в радіусі 3-5 кілометрів підлягає знищенню.

У Савранському районі Одеської області зафіксовано спалах захворювання африканською чумою свиней (АЧС). Про це повідомили у прес-службі Болградської РДА з посиланням на Головне управління Держспоживслужби в Одеській області.


Відзначається, що в селі Кам’яне Савранського району вже було зареєстровано захворювання африканською чумою свиней. «Фахівці встановили, що на АЧС захворіли 32 свині та 12 загинули. Діагноз лабораторно підтверджений Одеською державною регіональною лабораторією Держспоживслужби».

У зв’язку зі спалахом та подальшою можливістю поширення вірусу АЧС на сусідні території в РДА звертають увагу сільгоспвиробників Болградського району і громадян, що займаються вирощуванням свиней на необхідність дотримання правил безпеки при поводженні з тваринами.


Відзначається, що в разі зараження смертність свиней може досягати 100% і ліків проти АЧС немає. Тому єдиний метод боротьби із захворюванням – це умертвляти та спалювати хворих свиней, щоб не допустити поширення вірусу.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не становить. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.