На Одещині мам, які не хочуть, щоб їхні діти вивчали російську мову, принижують і чинять на них тиск

Про це написала на своїй сторінці у Facebook громадська діячка та письменниця Лариса Ніцой. 

«Розквітівська ОТГ. Сьогодні департаменти освіти ОТГ і одеське обласне знищують двох мам, Сапункову Ларису та Витопоренко Іванну, які відмовляються вивчати російську мову і критикують керівництво школи. Їх тільки двоє, бо інші бояться, і, як показують події, недарма.

Дивлячись на кумівство, корупцію, кругову поруку, безправність, знаючи свіжу серпневу історію з переслідування вчительки та її родини, яка з відчаю ЗАБАРИКАДУВАЛАСЯ в ШКОЛІ в КЛАСІ (!) і ОГОЛОСИЛА ГОЛОДУВАННЯ (!), а обласне управління освіти на чолі з Лончаком Олександром Анатолійовичем заявило, що то вона психована, і так нікого й не покарало, місцевий люд мовчить, втягнувши голову в плечі», – пише Ніцой.

За словами громадської діячки: «Щоб налаштувати село Розквіт проти цих мам, голова ОТГ Лозов пригрозив, що «зробить так, що село саме заб’є цих дуреп камінням», і розпустив чутку, що через цих двох «притиряних» мам закриває школу в Розквіті. Місцевий департамент освіти підтакує, бо керує ним не призначений директор департаменту, а дружина голови ОТГ Лозова.

У школі 170 учнів, розпустить таку школу не можна, однак село перелякалося, – пише Ніцой. З цими мамами бояться розмовляти і їх стороняться. Вони живуть ніби в ізоляції. Та цього мало, голова ОТГ пригрозив вивезти Сапункову із села, а методист з управління освіти йому радить «давіть ету плєсєнь, чтоби галави нє маглі паднять».

Ніцой зазначає, що проти дітей цих мам керівництво збирає в школі підписи, щоб виключити дітей зі школи, і щоб вони їздили в сусідні села.

Відбиваючись, мами пишуть листа в Одеське обласне управління освіти. В листі описують, як керівництво школи ігнорує вже другу за рік вимогу мам провести опитування серед батьків, щоб батьки могли вибрати для своїх дітей потрібні додаткові заняття, є такі уроки в навчальних планах, і саме батьки мають право їх обирати, а не директор, що з року в рік затверджує російську мову.

А ще в школі є Статут (як у всіх школах України) згідно з яким батьки не тільки рабсила для ремонтів, а беруть участь у вирішенні шкільних питань щодо процесу навчання.

Тоді мами зважуються на ще один крок – пишуть у скарзі не тільки про примусове вивчення російської мови, а й про інші грубі порушення в школі: у дітей часто немає уроків з різних предметів, але за ці відсутні уроки о чудо (!) в дітей стоять оцінки, невідомо ким виставлені, по принципу: цьому дам і цьому дам, педагогічний колектив дозволяє собі за своїм бажанням раніше від усієї України завершувати семестр і відпочивати.

З Одеського обласного департаменту освіти приїздить комісія. «Ви ні на што нє імєєтє права», – каже батькам привселюдно члєн комісії. І цьому всьому жаху є підтвердження – звукозаписи.

Мам роблять пришелепкуватими. «Всєм всьо нравіцца, аднім вам нє так!» Освітянська комісія приїздить у школу і нормальним РУССКІМ ЯЗИКОМ каже «нєпанятлівай мамє» Сапунковій про примусове вивчення російської мови:  «Вас ні о чьом дірєктар нє далжна спрашівать. Дірєктар сама рєшаєт, і пєдсавєт сам утвєрждаєт, что учіть дєтям ісхадя із сваіх кадрав».

Мабуть, цю працівницю обласного департаменту, а вона виявилася заслуженою методисткою (!), прєпадаватєлєм русскава язика, уявляєте над скільком школами вона методологує, так от – її не навчили, що варіативна складова обирається в школі, виходячи з потреб ДІТЕЙ, а не потреб учителів. А за дітей і їх потреби, згідно з українськими законами, відповідають батьки.

Але що можна взяти з такої працівниці обласного управління освіти, якщо воно бідненьке навіть мови державної не знає, однак її прислали виховувати українську маму, яка дбає про якість української освіти і своєї дитини.

А на мамине запитання, як таке може бути: уроків не було, вчителя немає, замість вчителя на уроці сидить прибиральниця, а оцінки стоять,- русскоязичная работніца образованія робить зауваження:

– Нє мєшайтє рукаводству школи работать так, как ані счітают нужним. Ви же нє стаітє у хірурга над галавой, і нє діктуєтє, как дєлать апєрацію, і здєсь нє діктуйтє. Одне слово, маму перебивають, маму роблять «дурепою». Маму затюкали. Голова ОТГ з мам робить пужало на всю громаду, проти дітей збирають підписи, мамам вчителі при школярах можуть сказати: «Пішли вон звідси!», однак комісію це не турбує, в результаті вдало проробленої роботи образоватєльная комісія з області їде «на поляну», накриту керівництвом школи і керівництвом ОТГ. Матуся Сапункова від стресу, розчавлена, лежить удома пластом хвора…».