НА ЛЬВІВЩИНІ «ЧОРНІ АРХЕОЛОГИ» ЗНИЩИЛИ АРХЕОЛОГІЧНІ РОЗКОПКИ

Археологи вже звернулися до правоохоронців провести розслідування інциденту

На території городища літописного міста Звенигород, що неподалік Львову, невідомі знищили розкопи археологів  й тим самим завдали шкоди пам’ятку археології національного значення. Про це у Фейсбуці повідомляє Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба». 

«Невідомі зробили грабіжницькі вкопи, очевидно, з метою пошуку артефактів княжого міста і зруйнували рештки давніх споруд, які були підготовлені для фіксування. Що саме вдалось їм знайти, невідомо, однак для науковців найбільша втрата – історична інформація, яку вони могли б отримати, та порушення столітніх культурних нашарувань на розкопі», – зазначають у повідомлені. 

Розкопки на території Руського городища проводилися вперше й дослідження непорушного культурного шару XI -XII ст. дозволило б встановити перебіг життя тогочасного міста. 

«Це перші масштабні розкопки у Звенигороді за останні десятиріччя. Їх проводять на дитинці – найдавнішій та  найбільш укріпленій частині княжої столиці, з якої починали розвивати місто та вели оборону. Попереду було найцікавіше: дослідження непорушеного шару  XI -XII ст. Але сьогодні, прийшовши на розкоп, науковці побачили, що його просто знищили!», – розповідає керівниця Історико-культурного заповідника «Древній Звенигород» Наталя Войцещук.

Тож, археологи закликають поліцію провести швидке і ефективне розслідування та притягнути винних до відповідальності. Наталя Войцещук вже написала заяву у поліцію, на місце виїхала слідчо-оперативна група Пустомитівського відділу поліції ГУНП у Львівській області.