На Луганщині сьомий день протестують шахтарі

Акція протесту гірників розпочалась 18 грудня, коли 12 прохідників із 4 зміни відмовились виїжджати з-під землі. Потім протест перейшов у формат наземної акції протесту.

На Луганщині сьомий день триває страйк гірників шахти “Новодружеська” Лисичанськвугілля, які вимагають виплати зарплат. Про це повідомляє kyiinfo з покликанням на голову Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця.

“Сьомий день триває акція протесту на шахті “Новодружеська” Лисичанськвугілля. Призупинено видобуток вугілля, на шахті підтримується режим життєзабезпечення. Попри тиск з боку адміністрації підприємства, гірники відмовляються спускатися в шахту, доки їм не виплатять зарплатну заборгованість за 3 місяці”, – йдеться у повідомленні.

Голова профспілки наголошує, що ще ніколи, жодна влада, не допускала ситуації, коли людей до Нового Року та Різдва залишали без хліба на столі.

Крім того, у НПГУ поінформували, що на шахті “Гірська” ДП “Первомайськвугілля” четверту добу триває підземний протест. 15 гірників протестують у вибої, вимагаючи віддати 43 мільйони гривень, зароблених і не виплачених працівникам підприємства починаючи з вересня цього року.

Напередодні Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що, враховуючи важливість питання погашення заборгованості із заробітної плати перед працівниками державних вугледобувних підприємств, звернулася до голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Юрія Арістова з проханням першочергово розглянути законопроєкт № 5891-1 на засіданні Комітету з метою його підготовки до другого читання.

Читайте нас у telegram