НА КІРОВОГРАДЩИНІ СТВОРЮЮТЬ ІСТОРИКО-МЕМОРІАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС «ЧОРНИЙ ВОРОН»

Кіровоградською ОДА створена робоча група, яка займається створенням історико-меморіального комплексу «Чорний ворон». Про це в своєму телеграм-каналі написав голова обласної державної адміністрації Андpій Назаpенко.

Зокрема, планується:

  • завершення процесу оформлення другої частини земельної ділянки, площею 0,32 га;
  • приймання топографічно-геодезичного фільмування;
  • виконання геологічних вишукувань;
  • розробка детального плану території на першу чергу будівництва;
  • погодження проєкту пам’ятника “Чорний Ворон”.

Презентація проекту створення історико-меморіального заповідника «Чорний ворон» відбулася у травні місяці. За задумами ініціаторів, пропонується облаштування меморіального комплексу на місці останнього бою отамана Чоpного Воpона,  реекспозицію музею історії села Pозумівка. Пpоєкт сприятиме експорту бренду “Холодний Яp починається з Кіpовогpадщини”.

Нагадаємо: книга «Чорний ворон. Залишенець» (до 2019 року друкувався під назвами «Залишенець», «Чорний ворон», та «Залишенець. Чорний ворон») – історичний роман українського письменника Василя Шкляра вперше виданий у 2009 році. Роман відтворює одну із сторінок української історії – боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. В його основу покладено історичні документи, зокрема, з розсекречених архівів КДБ.

Фото: із кф “Чорний Ворон”