На карантин у Києві закрили більше 30 шкіл та 360 окремих класів

Ті, хто ще не захворів, можуть зробити щеплення проти грипу у будь якій поліклініці, кажуть у КМДА.

Заступник голови КМДА Микола Поворозник в інтерв’ю розповів, що на карантин вже зачинено 36 столичних шкіл та близько 360 окремих класів. Вимушені канікули триватимуть близько тижня.

«Школи закривають на карантин, щоб діти хоча б тиждень не контактували один з одним, якщо є ознаки захворюваності у бодай 20% учнів», – розповідає Поворозник.

Чиновник також додає, що основний спосіб профілактики –  вакцинація. Щеплення від грипу в Україні не проводиться централізовано, але його можна зробити у будь якій поліклініці. Зараз в столиці безпрецедентна кількість провакцинованих, їх більше у 30 разів порівняно з минулим роком. Втім мова йде лише про 30-35 тисяч осіб, які зробили щеплення.

За словами імунолога Федора Лаптія в Україні зараз циркулюють два види вірусу грипу: вірус В та вірус H1N1. Вірус В є більш лояльним та не дуже сильно мутує. Після нього у людини виробляється стійкий імунітет. Втім вірус H1N1, який вже не перший рік в Україні, може стати причиною пневмонії або летального наслідку. У 2018 вже померла жінка, що була хвора на цю форму грипу та одночасно на кір.