НА ХОРТИЦІ ЗНАЙШЛИ СКІФСЬКЕ ПОХОВАННЯ

Подібна знахідка була зроблена вперше з 1992 року

На острові Хортиця археологічною експедицією було знайдено і досліджено поховання скіфського воїна. Приблизний вік поховання 2500 років. Це перша за двадцять вісім років знахідка повністю вцілілого поховання, пише «Радіо свобода»

«Зазвичай 90% таких поховань пограбовані ще в давнину. Ми також, коли копали, побачили вхід грабіжників, але з якоїсь причини грабіжники до нього не дійшли і все залишилося таким, як його ховали. Дуже добра збереженість кісток. Всі кістки збереглися, тобто можна зробити велику кількість аналізів і антропологічних, і інших. З наукової точки зору, це дуже велика вдача», – розповів керівник археологічної експедиції, провідний науковий співробітник відділу охорони пам’яток історії, археології та природи Національного заповідника «Хортиця» Дмитро Никоненко.

Поховання 40-річного чоловіка, було знайдено на триметровій глибині.

“Поховання здійснено у катакомбі, тобто це не звичайна яма, а така імпровізована підземна будівля. Одна з версій, які вчені висловлюють, що катакомби скіфські – це якраз відтворення будівлі у житлі, тобто кибитки, але підземної. Воїн великий за зростом. У нього добра збереженість зубів, тобто це людина, яка добре харчувалася. Він прожив немало років. Приблизно 40 років. Пізніше буде більш точно відомо. У нього був колчан зі стрілами, що вказує, що він був воїн”, – розповів Никоненко.

При дослідженні поховання було знайдено жертовну їжу, залізний ніж із кістяним руків’ям та зроблений зі шкіри та оздоблений залізом колчан зі стрілами. Вхід до катакомби був побудований з великої кількості каміння, що вказує на непростий статус небіжчика.   

Робота цьогорічної археологічної експедиції тривала близько 2 місяців. Місце знахідки планують музеєфікувати.